Jesteś tutaj

Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych zaprasza...

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
17.06.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych zaprasza...

na spotkanie z powieścią "Nieczułość" Martyny Bundy - książką nominowaną do Nagrody Literackiej Gdynia 2018 oraz laureatką Pomorskiej Nagrody Literackiej "Wiatr od morza"

Powieść o wielkiej historii i kobietach, które jako jedyne są w stanie się jej przeciwstawić.
Brawurowy debiut literacki i hołd złożony kobiecej solidarności.

W rozpisanej na wiele lat i głosów opowieści poznajemy losy kobiet – najpierw tragiczne wydarzenia wojenne, a potem czasy, gdy nastała nowa władza. Bohaterki, aby przetrwać, muszą nauczyć się nie okazywać uczuć. Nieczułość staje się ich tarczą przed przeciwnościami losu i złymi językami. Tam, gdzie inni by się załamali, Rozela i jej córki prą do przodu. Mimo pozornej nieczułości wszystkie są ze sobą bardzo związane, a rodzinny dom w Dziewczej Górze przyciąga je jak magnes. Nieważne, jak daleko wypuszczają się w świat, zawsze tu wracają po „nieczule czułe” wsparcie, miłość i bliskość.

Martyna Bunda stworzyła wciągającą sagę, która zadziwia nastrojem, kompozycją i świetnie odmalowanymi postaciami. Nieczułość to powieść o Polkach, a także o skomplikowanych ostatnich kilkudziesięciu latach polskiej historii. Bunda porusza ważne tematy i dotyka wciąż niezabliźnionych ran, robi to jednak nie po to, aby prowokować, ale by oddać hołd kobiecej solidarności, naszym matkom, babkom i ich wielkiej sile.

Data wydarzenia: 
17.06.2019
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: