Jesteś tutaj

Dyskusyjny Klub Książki

/
Data wydarzenia: 
24.11.2022
,
Godzina rozpoczęcia: 
17:00

Dyskusyjny Klub Książki

Dyskusja poświęcona powieści Olgi Tokarczuk „Prowadź swój pług przez kości umarłych”

Serdecznie zapraszamy na dyskusję poświęconą powieści Olgi Tokarczuk Prowadź swój pług przez kości umarłych, która odbędzie się 24 listopada 2022 roku (czwartek) o godz. 17:00 w Bibliotece pod Żółwiem.

____________________________
Thriller moralny z kryminalną zagadką.

Zimą piękna Kotlina Kłodzka jest miejscem mało przyjaznym i opustoszałym. Wśród nielicznych mieszkańców pozostała Janina Duszejko – miłośniczka astrologii, która w wolnych chwilach dogląda domów nieobecnych sąsiadów i tłumaczy poezję Blake‘a. Niespodziewanie przez tę spokojną okolicę przetacza się fala morderstw, których ofiarami padają myśliwi. Czy to możliwe, by – jak sugeruje Duszejko – to zwierzęta zaczęły czyhać na życie swoich oprawców? Wszak Blake pisał: „Błąkająca się Sarna po lesie / Ludzkiej Duszy niepokój niesie”...

To wspaniała mieszanka thrillera, komedii i rozprawy politycznej, napisana przez kobietę, która łączy w sobie niezwykły intelekt i anarchistyczną wrażliwość. – „The Guardian”

Intryga kryminalna jest tylko pretekstem. Tokarczuk opisuje niezdolność współczesnego człowieka do życia w harmonii ze światem nawet w najmniejszym i najbardziej odległym zakątku planety, który na dodatek ma wszystko, by być oazą spokoju. – „La Repubblica”

Tak poszerzająca horyzonty, nieskrępowana literatura to mile widziana i skuteczna odtrutka na czasy, w których intelektualna pycha człowieka często zubaża jego rozumienie natury i miejsca, jakie sobie w niej przypisuje. – „Morgenbladet”

Świat widziany oczami pań wariatek to miejsce zaczarowane, ale konsekwentnie trute, niszczone i grabione przez samozwańczych panów i władców. Ktoś musi stawić im opór. – Kazimiera Szczuka

Na podstawie powieści powstał film pt. Pokot w reżyserii Agnieszki Holland.

[Źródło opisu: Wydawnictwo Literackie]
_________________________

Egzemplarze Prowadź swój pług przez kości umarłych Olgi Tokarczuk dostępne są w Bibliotece pod Żółwiem.

Spotkania DKK w Bibliotece pod Żółwiem odbywają się raz w miesiącu.

Wszelkie pytania prosimy kierować do Aleksandry Wuckiej osobiście lub mailowo: aleksandra_wucka@wbpg.org.pl.

Data wydarzenia: 
24.11.2022
Godzina rozpoczęcia: 
17:00
Udostępnij: