Jesteś tutaj

Dominika Zabłocka "moje JAnioły"

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
08.12.2015

Dominika Zabłocka "moje JAnioły"

Wystawa driftwood sculpture (rzeźby powstające z drewna o fantazyjnych kształtach).

Dominika - kobieta, mama, organizatorka,... a przede wszystkim człowiek. Doświadczyła zabiegania, stresu życia w pełnym pędzie i w którymś momencie została zmuszona zatrzymać się, spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy i znaleźć sposób na uzyskanie harmonii, stabilizacji, siły i relaksu.

"Moment refleksji zaowocował u mnie swoistą autoterapią, której efektem stało się wyrażanie siebie przez proces tworzenia - proces niezwykle oczyszczający, pozwalający uciec negatywnym myślom, umożliwiający skupienie się na konkretnym celu, działaniu i poukładaniu emocji. Rękodzieło daje największą satysfakcję, kiedy na początku tworzone dla własnej przyjemności, zaczyna trafiać do innych...
Pewnie nie byłabym w tym miejscu, w którym jestem, gdyby nie wielkie wsparcie mojej córeczki, rodziny i przyjaciół, do których pofrunęły moje pierwsze Janioły i z tego co mówią przyniosły im pozytywną energię. To właśnie wytworzenie dobrych emocji za pośrednictwem mojej twórczości pozostaje dla mnie największą nagrodą.
Czasami fale bałtyckich sztormów wyrzucają na plażę nie tylko muszle i bursztyny, ale także... skrzydła anioła. JAnioły to rzeźby z morską duszą - emanują ciepłem drewna rozgrzanego na nadmorskim piasku, koją szumem fal zaklętym w skrzydłach, dają siłę i energię żywiołu, który je ukształtował."

Wysawę będzie można oglądać do 18 grudnia 2015.

Data wydarzenia: 
08.12.2015
Udostępnij: