Jesteś tutaj

Czy feminizm jest humanizmem? - webinar online z elementami warsztatu

/
Data wydarzenia: 
28.03.2022
,
Godzina rozpoczęcia: 
17:30

Czy feminizm jest humanizmem? - webinar online z elementami warsztatu

Czy feminizm jest humanizmem? W jaki sposób kapitalizm zawłaszcza i wykorzystuje surowce naturalne? Czy może nas uratować solidarność międzygatunkowa? Serdecznie zapraszamy na webinar online z elementami warsztatu, podczas którego wspólnie postaramy się znaleźć odpowiedź na te pytania!

baner.png

 

Czy feminizm jest humanizmem? W jaki sposób kapitalizm zawłaszcza i wykorzystuje surowce naturalne? Czy może nas uratować solidarność międzygatunkowa?

Korzystając z założeń ekofeminizmu postaramy się dostrzec i przeanalizować analogie między patriarchalnym konstruowaniem kobiecości i przemocowym kolonizowaniem naszej planety.

Podczas webinaru zaprosimy Was do udziału w dwóch częściach: merytoryczno-wykładowej oraz warsztatowej. Do Was oczywiście należy decyzja, czy włączycie się do rozmowy. Nieważne, czy Wasz udział będzie aktywny, czy ograniczony do słuchania - każda forma obecności jest okej.

Wydarzenie jest otwarte zarówno dla osób zainteresowanych tematem, jak i tych rozpoczynających swoją przygodę z feminizmem.

--

KIEDY I GDZIE?

28 marca 2022 • godzina 17:30 • platforma ZOOM

--

ZAPISY

Ze względu na warsztatowy charakter wydarzenia wymagane są zapisy. Link do formularza zgłoszeniowego: https://forms.gle/hXjnrZs2v6jJn7VN8

Dane do logowania wyślemy w dniu wydarzenia na podany w formularzu adres e-mail.

--

O PROWADZĄCYCH

Grupa Sabat jest nieformalną grupą aktywistyczno-społeczną. Od 2021 r. organizują sabaty – spotkania dla osób niemęskich, queerowych i sojuszniczych, podczas których tworzą bezpieczną przestrzeń ekspresji tożsamościowej, wymiany myśli i budowania siostrzeńskiej wspólnoty. Interesuje ich teoria i historia feminizmu intersekcjonalnego oraz gender i queer studies, a poza tym udzielają się na wszelkiego pokroju manifestacjach i wydarzeniach artystycznych.

Julka Jankowska: feministka, weganka, studentka ostatniego roku gdańskiej Wiedzy o teatrze oraz największa miłośniczka psów. Jest pasjonatką jedzenia, dlatego zacięcie testuje kolejne wegańskie knajpy na całym świecie. Pod koniec 2021 roku założyła SABAT.

Bartek Dołotko: student Wiedzy o teatrze, krytyk teatralny (publikował w „Dialogu” i na stronie czaskultury.pl), feminista. Interesuje się dramaturgią współczesną oraz zagadnieniami z zakresu gender studies. Uwielbia też kawę i Hanię Rani. Jest współzałożycielem i członkiem SABATU.

Data wydarzenia: 
28.03.2022
Godzina rozpoczęcia: 
17:30
Udostępnij: