Jesteś tutaj

Biesiada Literacka z Andrzejem Strzeleckim

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
13.10.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
17:30

Biesiada Literacka z Andrzejem Strzeleckim

Reżyser, aktor, scenarzysta, wykładowca, autor książek, człowiek instytucja, znany widzom z takich filmów jak: „Klan”, „Na dobre i na złe”, „1920 Bitwa warszawska”, „W pustyni i w puszczy” w rozmowie o książce „Człowiek z parawanem”. Spotkanie poprowadzi Krystian Nehrebecki. Zapraszamy!

            

 

 

 

 

ANDRZEJ STRZELECKI

Reżyser, aktor, scenarzysta, wykładowca , autor książek,  człowiek – instytucja - znany widzom z takich filmów jak : „Klan”, „Na dobre i na złe”, „1920 Bitwa warszawska”, „W pustyni i w puszczy”. Twórca teatru „Rampa”, reżyser niezliczonych Festiwali Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Piosenki Polskiej w Opolu, Filmów Polskich w Gdyni, Camerimage gościem BIESIADY LITERACKIEJ październik / listopad   2016 !!!   rozmowa o książce „Człowiek z parawanem".

Książka jest swego rodzaju wywiadem, lub można by rzec dokładniej –  monologiem, w której autor opowiada zabawne historie i gagi, przy czytaniu których można się nieźle bawić lub powiem więcej „chichotać”. Aktor pisze o sobie, że nigdy nie marzył o tym, by zostać aktorem, wręcz nie przepadał za teatrem. Śmieszył go dorosły mężczyzna wymalowany szminką, do tego w rajtuzach, który trzymając w rękach kawałek deseczki, zastanawiał się nad marnością świata. W telenoweli „Klan” od stu lat gra lekarza – ginekologa, gdzie w gabinecie stoi parawan  i jak twierdzi p. Andrzej nigdy nie odebrał żadnego porodu, ani na planie filmowym, ani w realnym życiu. Łudzi się tym, że grając „lekarza-pierdołę”, daje widzom choć trochę uśmiechu, przynosząc oddech ulgi po ciężkim dniu. Autor w swej książce udostępnia także zdjęcia ze swojego prywatnego albumu, np. ze Zbyszkiem Wodeckim w koreańskiej knajpie, gdzie p. Andrzej zastanawiał się nad tym, że gdy inni gubią włosy, Zbyszkowi z wiekiem czupryna gęstnieje. Również  jest wspólne zdjęcie kwartetu Rampa, gdzie razem spędzili kawał wspólnego życia zawodowego i nie tylko, oraz zdjęcie przy jubileuszowym torcie Fundacji Ewy Błaszczyk, gdzie p. Andrzej był zaproszony. Książka wydana w przepięknej, twardej oprawie, szyta zawiera 330 stron i 18 rozdziałów, które czyta się z wielką satysfakcją i przyjemnością, a przy tym świetnie się bawiąc. Autor książki ma do siebie wiele dystansu i autoironii, dlatego nie powinni czytać tej książki ludzie, którzy pozbawieni są poczucia humoru, bo mogą p. Andrzeja wziąć na serio, a sam autor pewnie by tego nie chciał. Zapraszamy do „biesiadowania” z autorem i jego dziełem.

czlowiek-z-parawanem-b-iext44720848.jpg

Data wydarzenia: 
13.10.2016
Godzina rozpoczęcia: 
17:30
Udostępnij: