Jesteś tutaj

Biblioteka Movie. Mówi o Literaturze. Projekcja Filmu Narcyz i złotousty

/
Data wydarzenia: 
24.06.2022
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Biblioteka Movie. Mówi o Literaturze. Projekcja Filmu Narcyz i złotousty

Biblioteka Movie// Mówi o literaturze. Projekcja Filmu Narcyz i złotousty.

24.06.2022 o godz. 18:00 zapraszamy Państwa na pierwszą, popandemiczna projekcję i debatę. Projekt Biblioteka Movie/ Mówi o literaturze wraca do Biblioteki pod Żółwiem!

Pierwsza w historii ekranizacja głośnej, rozgrywającej się w średniowieczu powieści niemieckiego noblisty Hermanna Hessego, w której konfrontuje on dwie życiowe postawy. Duchowość zestawia z rozumem, ascezę – z ciekawością świata i pędem do życia pełnego wrażeń. To wartości, którymi na co dzień kierują się dwaj tytułowi bohaterowie – Narcyz i Złotousty.    

Film wyreżyserował ceniony austriacki reżyser Stefan Ruzowitzky, laureat Oscara z 2008 roku za film Fałszerze. Wykorzystując historyczny kostium, nakręcił humanistyczną baśń, która ma w sobie rozmach kina przygodowego, ale jest też interesującą refleksją na temat poszukiwania własnej drogi do szczęścia.  

Prelekcja i prowadzenie debaty:
Magdalena Dietrich - psychoterapeutka i psycholog, trenerka umiejętności psychologicznych. Absolwentka psychologii Uniwersytetu SWPS, Studium Terapii Uzależnień oraz kursów przygotowujących do pracy terapeutycznej i szkoleniowej. Założycielka Centrum Psychoterapii i Rozwoju Ku Sobie. Wykładowczyni na Uniwersytecie SWPS.

Dystrybutorem filmu jest Aurora Films. 

Wstęp wolny!

Data wydarzenia: 
24.06.2022
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: