Jesteś tutaj

Bawaria, Romantyczny Szlak.

/
Data wydarzenia: 
24.04.2018
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Bawaria, Romantyczny Szlak.

Zapraszamy na spotkanie z Andrzej Garskim, który zabierze nas na wędrówkę, najbardziej popularnym szlakiem turystycznym nie tylko w Europie, ale także na świecie - "Romantycznym Szlakiem" w Bawarii.

"Zwiedzając Romantyczny Szlak cofamy się w czasie, w okres bajek z książek z dzieciństwa! Jadąc tą trasą odwiedzimy urocze miasta i wioski, a także zamki i katedry. Fragmenty drogi pochodzą z czasów imperium rzymskiego, a trasa łączy wiele malowniczych miast z rynkami pełnych historii od czasów średniowiecza, z dobrze zachowanymi murami miejskimi, wieżami strażniczymi, zamkami, katedrami gotyckimi, kościołami barokowymi i szachulcowymi domami.
    Romantyczna droga wije się wzdłuż zakoli rzeki Tauber – jej nazwa w języku celtyckim oznacza tajemnicę i mrok. Zgodnie z tą etymologią zanurzymy się w historię, której kwintesencją jest widoczny z daleka, położony na wysokim brzegu rzeki Tauber Rothenburg. W Rothenburgu czas się zatrzymał. Miasteczko wygląda tak, jakby nic się tu nie zmieniło od wieków: nienaruszone przez czas czternastowieczne mury obronne, bramy, kościoły, wąskie brukowane uliczki. Do murów przylegają domki ubogich rzemieślników z pruskiego muru.
    Odwiedzimy także wszystkie zamki Ludwika II. Najstarszy, to neogotycki Hohenschwangau, gdzie spędził młodość „szalony” król. Znajduje się on nieopodal Neuschwanstein, wzniesiony na skale w otoczeniu alpejskich szczytów. Tę budowlę, jak z baśni braci Grimm, zaprojektował sam król przy pomocy teatralnego scenografa. Nieco na uboczu, w leśnej dolinie zbudowany został Pałac Królewski Linderhof, najmniejszy i najpiękniejszy z zamków Ludwika II Bawarskiego. To tutaj w specjalnie zbudowanej grocie, tylko dla króla Ludwika inscenizował swe opery Wagner.
    Już poza Romantycznym Szlakiem, nad jeziorem Chiemsee, znajduje się trzeci, największy z zamków Ludwika Bawarskiego - Herrenchiemsee, będący wierną kopią pałacu wersalskiego.

Zobaczymy także miasteczko Oberammergau, położone w cudownym otoczeniu niemieckich Alp, które jest najbardziej niecodziennym miejscem w Bawarii, a może i na świecie. Bo tego, co się tam dzieje, nie ma nigdzie indziej. Raz na dziesięć lat, począwszy od XVII wieku mieszkańcy Oberammergau wystawiają misterium pasyjne. Misterium Męki Pańskiej, to inscenizacja pięciu ostatnich dni życia Jezusa. Wydarzenie to  przyciąga turystów ze wszystkich stron świata".


Zapraszam na spotkanie, Andrzej Garski

 

Data wydarzenia: 
24.04.2018
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: