Jesteś tutaj

Akcja #Gdanskczyta – Talita

Akcja #Gdanskczyta – Talita

„...oprócz jasnej duszy potrzebne są jeszcze zdrowie, siła, dostatek i odpowiednie listy. Polecające". – Paweł Huelle „Talita"

Akcja #Gdanskczyta – Talita jest wydarzeniem w ramach znanej, wywodzącej się z USA, akcji „One City, One Book”. Głównym założeniem tej inicjatywy jest zachęcenie do przeczytania i dyskusji nad tą samą książką, jak najwięcej mieszkańców i mieszkanek danego miasta. 

Naszą propozycją dla mieszkańców Gdańska na rok 2022 jest „Talita” Pawła Huellego. To wydany w 2020 roku, nakładem wydawnictwa „Znak", zbiór 12 opowiadań osadzonych w przestrzeni, a także historii Gdańska i całego Pomorza.  Nawiązują one do tradycji staropolskiej, przenoszą czytelnika w przeszłość istniejącą już tylko we wspomnieniach.

Życie i twórczość Pawła Huellego nierozerwalnie złączone są z Gdańskiem, a kunszt jego języka literackiego od wielu już lat jest doceniany zarówno w kraju, jak i za granicą. Huelle to również laureat Pomorskiej Nagrody Literackiej „Wiatr od morza” w 2021 roku, za całokształt pracy literackiej. 

Już teraz zachęcamy do sięgnięcia po „Talitę”. W kolejnych tygodniach wypatrujcie kolejnych atrakcji, które dla Was przygotowaliśmy. Tych online i offline. 

Zapraszamy również na naszą grupę znajdująca się na facebooku: #Gdańskczyta – Talita