Jesteś tutaj

24H COMICS DAY

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
10.10.2015
,
Godzina rozpoczęcia: 
12.00

24H COMICS DAY

10 października o godzinie 12.00, już po raz kolejny, rozpocznie się całodobowa sesja rysowania komiksów. Tym razem spotykamy się w Szkole Podstawowej nr 65 w Gdańsku. Zapraszamy twórców i fanów 24 stronicowych historii.

24-godzinny komiks to pomysł amerykańskiego teoretyka komiksu Scotta McCloud'a. Taki komiks zawiera w sobie 24 strony, stworzone od początku do końca w czasie sesji 24-godzinnego rysowania. Od pierwszej edycji imprezy, zorganizowanej w USA według tego pomysłu, mija już 25 lat. W tym czasie inicjatywa zyskała sobie popularność na wszystkich kontynentach i posiada niezliczone lokalne odmiany. Pracownia Komiksowa działająca przy Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Josepha Conrada w Gdańsku od 2009 roku jest jedynym polskim organizatorem biorącym udział w tej akcji.
Najbliższe spotkanie trójmiejskich rysowników i autorów komiksów odbędzie się 10 października 2015 r., w tym roku w Szkole Podstawowej nr 65 im Alfa Liczmańskiego.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, którzy chcieliby się włączyć do rysowania na czas. Autorzy najlepszych prac będą mieli okazję zobaczyć swoje dzieła w druku.

Organizator:
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada w Gdańsku
Partnerzy projektu:
Szkoła Podstawowa nr 65 im. Alfa Liczmańskiego oraz Fundacja „Kreska” im. Janusza Christy i EduArtMedia

 

Data wydarzenia: 
10.10.2015
Godzina rozpoczęcia: 
12.00
Udostępnij: