Jesteś tutaj

24 Hour Comics Day po raz kolejny w Gdańsku

/
Data wydarzenia: 
06.10.2018
,
Godzina rozpoczęcia: 
12.00

24 Hour Comics Day po raz kolejny w Gdańsku

Zapraszamy na kolejną edycję najstarszego w Polsce Maratonu Komiksowego. Połączone siły Pracowni Komiksowej WiMBP w Gdańsku, Fundacji „Kreska” im. Janusza Christy oraz IX LO w Gdańsku, zapraszają wszystkich chętnych w gościnne progi Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr IX ul. płk. Wilka-Krzyżanowskiego 8 Gdańsku. Osoby nieletnie proszone są o pisemną zgodę prawnych opiekunów na udział w wydarzeniu. W tym roku zapraszamy do udziału w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe oraz open.

24-godzinny komiks to pomysł amerykańskiego teoretyka komiksu Scotta McCloud’a. Taki komiks zawiera w sobie 24 strony, stworzone od początku do końca w czasie sesji 24 -godzinnego rysowania. Pierwszy 24-godzinny komiks Scott McCloud narysował 31 sierpnia 1990 roku.

Ustanowione zostały wtedy żelazne reguły tworzenia tego wydarzenia:

  • sesja tworzenia komiksu od początku do końca może trwać nie więcej niż 24 godziny. W tym procesie zawiera się także pisanie scenariusza, który nie może powstać wcześniej.
  • wynikiem pracy muszą być 24 strony gotowego do publikacji komiksu.

Od pierwszej sesji rysowania 24-godzinnego komiksu, 24h Comics Day stał się międzynarodowym wydarzeniem, które odbywa się rokrocznie w październiku na całym świecie. Oprócz tego istnieje wiele lokalnych inicjatyw organizowanych według tego konceptu niezależnie od edycji międzynarodowej.

Regulamin dostępny na stronie: http://www.fundacjakreska.pl/aktualnosci/wydarzenie-24-h-comics-day-po-raz-kolejny-zawita-do-gdanska-6-7-pazdziernika-2018-r/

Data wydarzenia: 
06.10.2018
Godzina rozpoczęcia: 
12.00
Udostępnij: