Jesteś tutaj

„W odcieniach Apulii” - wernisaż wystawy Kamili Kwidzińskiej z GTTF

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
14.11.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:30

„W odcieniach Apulii” - wernisaż wystawy Kamili Kwidzińskiej z GTTF

Zapraszamy na wernisaż wystawy zdjęć Kamili Kwidzińskiej z Gdańskiego Towarzystwa Twórczości Fotograficznej. Wystawę będzie można oglądać do końca roku.

Apulia to włoski region, stanowiący „obcas wraz z ostrogą” słynnego buta Półwyspu Apenińskiego. W trakcie moich włoskich podróży, Apulia ujęła mnie niesamowitą atmosferą i spokojem dnia codziennego. Błękit morza kontrastuje tam z białymi, zabytkowymi miasteczkami, w których balkony są obwieszone praniem, a wąskimi zaułkami przemykają skutery. I są jeszcze Trulli - symbol regionu, małe, kamienne domki o stożkowych dachach, których pochodzenie i wiek są niewyjaśnione. Tego typy budynki nie występują nigdzie indziej w całej Europie. W swoich fotografiach chciałam przekazać atmosferę ciasnych, urokliwych uliczek, w których można się zagubić oraz autentyzm lokalnej architektury, będącej pod wpływami kultur greckiej i arabskiej.

Kamila Kwidzińska

 

Kamila Kwidzińska z zawodu architekt, z pasji miłośniczka fotografii podróżniczej. Tajniki profesjonalnej fotografii poznawała w Trójmiejskiej Szkole Fotografii. Od kilku lat aktywnie działa w Gdańskim Towarzystwie Twórczości Fotograficznej. Jej prace wypełniają wnętrza  zmodernizowanej Poradni Onkologicznej, Oddziału Chemioterapii Jednego Dnia i Oddziału Radioterapii Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni Redłowie.

Data wydarzenia: 
14.11.2019
Godzina rozpoczęcia: 
18:30
Udostępnij: