Jesteś tutaj

Światowy Dzień Książki Dziecięcej

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
06.04.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
12:00

Światowy Dzień Książki Dziecięcej

Z okazji Światowego Dnia Książki Dziecięcej przygotowaliśmy dla naszych małych czytelników wyjątkowe spotkania w Bibliotece Manhattan!

Od godziny 12:00 do 15:00 świętujemy urodziny Hansa Christiana Andersena i zapraszamy do przyłączenia się do akcji Klub Zaczytanych Detektywów. Do Klubu mogą zapisać się dzieci, które uczęszczają do I,II lub III klasy szkoły podstawowej.

Chcielibyśmy, aby jak najwięcej małych czytelników dołączyło do naszego projektu. Tego dnia będzie można zapisać swoje dziecko do biblioteki i przystąpić do akcji Klub Zaczytanych Detektywów.

Więcej o Klubie Zaczytanych Detektywów TUTAJ.

 

W programie Światowego Dnia Książki Dziecięcej:

12:00 do 13:00 Warsztaty plastyczno-literackie „Warsztat pisarza” z Agnieszką Stanek-Pacholczyk, autorką opowiadań o Pajączku Łukaszu. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy (promocja@wbpg.org.pl lub telefonicznie 58 301 48 11 w. 221).

12:00 Wykład dotyczący faktów na temat zaburzenia autystycznego (czytelnia)

13:00 do 14:00 Teatrzyk dla dzieci „Pomorskie legendy”, podczas którego dzieci poznają kilka niezwykłych legend z naszego regionu.

14:00 do 15:00 Turniej gry planszowej „Mistrz bajek” dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat.

Tego dnia w Bibliotece Manhattan będzie można także przyłączyć się do Klubu Zaczytanych Detektywów. Więcej o Klubie: wbpg.org.pl/aktualnosc/klub-zaczytanych-detektywow

Od godziny 12:00 do godziny 15:00 będzie można także własnoręcznie wykonać kartkę, którą otrzymają niepełnosprawni podopieczni z Specjalny Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku.


Spotkajmy się w Bibliotece Manhattan! Nie może Was tam zabraknąć!

 

Klub Zaczytanych Detektywów to projekt organizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku.

Dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

medium_mkidn_01_cmyk_9.jpg

Data wydarzenia: 
06.04.2019
Godzina rozpoczęcia: 
12:00
Udostępnij: