Jesteś tutaj

Śladami marzeń

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
26.09.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
17.30

Śladami marzeń

Zapraszamy na prelekcję Michała Kochańczyka w ramach cyklu "Spotkania z przyrodą". Podróżnik wzbogaci swoje wystąpienie relacjami z różnych ekspedycji oraz opowie o inspiracjach literackich, które przyczyniły się do podjęcia różnych, ciekawych przedsięwzięć. Wspomnienia z pewnością pozwolą nam zrozumieć marzenia chłopca, pragnącego poznać świat. Podczas prezentacji opowie także o towarzyszach swoich wypraw, dzięki którym udało Mu się zrealizować wiele ambitnych zamierzeń. Spotkanie finansowane jest przez Radę Dzielnicy Zaspa Młyniec.

Michał Kochańczyk - urodzony w 1950 roku w Gdańsku,  z wykształcenia ekonomista i afrykanista,  jest  alpinistą,  polarnikiem, żeglarzem,  wspinał się  w Tatrach, Pamirze, Himalajach, Andach, w górach Afryki, na Spitsbergenie i Alasce. Był kierownikiem i uczestnikiem ponad dwudziestu wypraw w góry wysokie. Jego największym osiągnięciem górskim jest udział w przeprowadzeniu nowej drogi na jedną z najtrudniejszych gór na świecie: na szczyt Fitz Roy w Patagonii. Przez  osiemnaście lat był prezesem Klubu Wysokogórskiego „Trójmiasto” w Gdańsku.

        Michał Kochańczyk jest również doświadczonym podróżnikiem. przemierzył większość pustyń na świecie, wędrował  przez wilgotne lasy równikowe, spływał Amazonką, odkrywał ruiny preinkaskie w dorzeczu Ucayali, w czasie polarnej zimy przewędrował kilkaset kilometrów na nartach na Spitsbergenie:   W czasie swoich licznych podróży kopał złoto w Amazonii, pracował na plantacjach pieprzu i herbaty w Kerali w Indiach . Swoje wyprawy opisywał we wielu czasopismach, w lokalnej telewizji w Gdańsku zrealizował 60 podróżniczych programów telewizyjnych, jego film o wyprawie na Annapurnę był  emitowany w pierwszych programie Telewizji Polskiej;  podczas  wyprawy na Kongur Shan najwyższy szczyt Pamiru Chińskiego w Sinciangu  zrealizował film dokumentalny.

Członek honorowy Polskiego Związku Alpinizmu, Klubu Wysokogórskiego „Trójmiasto”, Międzynarodowego Klubu Morza „Zejman”, Polskiej Akademii Dzieci.

Dwukrotnie odznaczony medalami za wybitne osiągnięcia sportowe, dwukrotnie medalami za wybitne osiągnięcia andynistyczne.

Data wydarzenia: 
26.09.2017
Godzina rozpoczęcia: 
17.30
Udostępnij: