Jesteś tutaj

Łamigłówki dla zaczytanej główki

/
Data wydarzenia: 
06.06.2021

Łamigłówki dla zaczytanej główki

Z okazji Dnia Dziecka mamy prezent dla naszych czytelniczek i czytelników. Zachęcamy do pobrania zeszytu pełnego zadań!

Po prawej stronie jest rysunek. Najbliżej krawędzi obrazka jest narysowany chłopiec trzyamjący książkę. Jest prawei tak wysoki jak cała grafika. Obok niego, bliżej środka grafiki są cztery porostokątne kloci, leżą jeden na drugim tworząc piramidę. Na każdym klocku jest jeden napisL rebusy, zagadki, krzyżówki, kolorowani. Na szycie piramidy jest narysowane stworzonko. Stoi na dwóch łapach, ma długi okon, długi pyszczek i uszy. Obok napis: łamigłówki dla zaczytanej główki. Pobierz zeszyt pełen ciekawych zadań.
Do pobrania jest 10 kart z rozmaitymi łamigłówkami. Wśród nich są takie, które będą bardzo proste, ale też takie, nad którymi trzeba będzie spędzić trochę więcej czasu. Mamy jednak prośbę, by dzieci nie korzystały z internetu, by znaleźć odpowiedź. Można zapytać rodzeństwo, rodziców lub bliskich. Prawdziwa frajda, to rozwiązywanie łamigłówek samodzielnie, z rodziną i przyjaciółmi.

Link do pobrania zeszytu Łamigłówki dla zaczytanej główki.

1 czerwca 2021r. w Dniu Dziecka zeszyt z łamigłówkami będzie można także odebrać w naszych bibliotekach za darmo.

Mamy też niespodziankę! 70 pierwszych osób, którym uda się wykonać wszystkie łamigłówki z całego zeszytu i przyjdą z rozwiązanymi zadaniami do jednej z bibliotek (z listy poniżej) – otrzymają od nas wyjątkową grę planszową – Mistrza Bajek! Lista Filii, w których można odebrać niespodziankę poniżej.
Gry będą wydawane do wyczerpania zapasów.

Uwaga! Wszystkie zadania muszą być dobrze i starannie rozwiązane. I liczy się kolejność zgłoszeń do biblioteki. Tu mamy podpowiedź dla Rodziców – zanim wybierzecie się z rozwiązanymi łamigłówkami, zadzwońcie do biblioteki z listy, by sprawdzić, czy zostały jeszcze gry. Pamiętajcie, że liczy się czas! Powodzenia :)

Lista bibliotek, w których można odebrać niespodziankę:

Biblioteka Brzeźno (ul. Dworska 27); tel. 58 343 40 07
Biblioteka Chełm (ul. Dragana 26); tel. 58 302-84-92
Biblioteka dla Dzieci (Targ Rakowy 5/6); tel. 58 301 48 11 wew. 242
Biblioteka Lawendowa (ul. Lawendowe Wzgórze 5); tel. 58 506 56 73
Biblioteka Manhattan (Al. Grunwaldzka 82); tel. 58 500 00 80
Biblioteka Oliwska (ul. Opata J. Rybińskiego 9); tel. 58 552 03 83
Biblioteka Żabianka (ul. Gospody 3b); tel. 58 556 18 13
 

Zagadki i łamigłówki zostały przygotowane przez Panie Bibliotekarki z naszych filii. Znajdziecie też wyjątkową kolorowankę z Kajko i Kokoszem od Fundacji Kreska im. Janusza Christy.