Jesteś tutaj

Wystawy

Gdańsk - moje miasto - wernisaż wystawy Grupy Twórczej WALOR

Grupa Twórcza WALOR istnieje od września 2008 roku. Działa w Centrum Kultury na Gdańskiej Morenie. Opiekę artystyczną sprawuje mgr sztuki  Ewa Łukiewska. To dzięki Niej kilkunastoosobowa grupa poznają nowe formy tworzenia, charakteryzujące się dużą różnorodnością: malarstwo, rysunek, kolaż, tkanina, papier czerpany, filcowanie, formy przestrzenne, linoryt, witraż.
 
Data wydarzenia: 
09.05.2019
Udostępnij:
Więcej

Wystawa "Dzieje złotego"

Narodowy Bank Polski przygotował wystawę „Dzieje złotego", w związku z obchodami 100.rocznicy uchwalenia przez Sejm RP 28 lutego 1919 r. nazwy ZŁOTY dla polskiej waluty.

Ekspozycja przypomina historię pieniądza na ziemiach polskich począwszy od XVI wieku aż do współczesności. Dzieje złotego przedstawiono na planszach.

Dowiemy się z nich o narodzinach złotego w XVI wieku, funkcjonowaniu pieniądza w burzliwych czasach XVII wieku, o złotym w czasie reform z wieku XVIII, złotym jako jednostce monetarnej w XIX wieku i jego odrodzeniu w XX wieku.

 

Data wydarzenia: 
29.04.2019
Udostępnij:
Więcej

Wiosna

 "Wiosna! cieplejszy wieje wiatr
Wiosna! znów nam ubyło lat..."

 

Zapraszamy do Mini Galerii NOVA w filii 44 na wystawę zbiorową

prac uczestniczek Grupy Twórczej Walor, tworzącej pod kierunkiem mgr sztuki Ewy Łukiewskiej.

Wystawę udostępniamy do 05.05.2019 r.

Data wydarzenia: 
08.04.2019
Udostępnij:
Więcej

Kwiaty mojej mamy - wystawa prac Jolanty Kuszyńskiej-Szmudy

Autorka prac malarskich Jolanta Kuszyńska-Szmuda, tak  mówi o inspiracjach swojej wystawy: „Urodziłam się w Gdańsku. Maluję już ponad 20 lat. Jako mała dziewczynka wiele czasu spędzałam wśród kwiatów w ogrodzie pielęgnowanym przez moją mamę Mariannę. Miałam szczęśliwe dzieciństwo – byłam otoczona miłością rodziców i przyrodą. Dorastałam wśród kolorowych ogrodów, kwitnących i owocujących drzew oraz uli pełnych pszczół. Kolory i zapachy dzieciństwa ukształtowały moją wrażliwość. Kwiaty, które maluję, do dziś rosną w moim przydomowym ogrodzie. Szczególny sentyment czuję do przebiśniegów.

Data wydarzenia: 
07.05.2019
Udostępnij:
Więcej

Wystawa zdjęć „Chodzę do biblioteki”

Biblioteka to nie tylko czytelnicy, ale i pracownicy. Na co dzień służą pomocą, prezentują profesjonalizm i posiadają szeroką wiedzę z zakresu literatury. Czy jednak biblioteka i literatura to dla nich cały świat? Jacy są poza pracą, czym się interesują i co ich inspiruje, gdy znajdą się już poza murami czytelni? I najważniejsze – czy prywatne hobby da się połączyć z praca w bibliotece? Bohaterami nowej odsłony kampanii #chodzedobiblioteki są właśnie oni – pracownicy gdańskiej biblioteki publicznej.

Data wydarzenia: 
30.04.2019
Udostępnij:
Więcej

Obrazy w bibliotece - wystawa malarstwa Marka Wróbla

Marek Wróbel - urodził się w 1956 r. w Gdańsku. Absolwent gdańskiej PWSSP. Dyplom w pracowni malarstwa prof. Kiejstuta Bereźnickiego w 1984. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Prace znajdują się w licznych kolekcjach w kraju i zagranicą. Artysta ma za sobą ponad 50 wystaw indywidualnych. 

Data wydarzenia: 
03.04.2019
Udostępnij:
Więcej

Wystawa "Emocje" inspirowana twórczością Leonarda da Vinci

Z okazji 500. rocznicy śmierci Leonarda da Vinci postanowiliśmy przyjrzeć się jego twórczości, przejrzeć obrazy i skupić na tych najważniejszych. Jednym z nich był fresk "Ostatnia wieczerza". Obraz odczytaliśmy jako przedstawienie ludzkich emocji, charakterów, uczuć w wyniku reakcji na słowa. Temat obrazu Leonarda, choć ma już ponad 500 lat, jest wciąż aktualny. Każdy wyraża emocje inaczej, każdy jest inny, każda emocja jest ważna.

Data wydarzenia: 
01.04.2019
Udostępnij:
Więcej

Stoliczku, nakryj się

Stoliczku nakryj się

Piotr Adamczewski

Nakrywanie stołu to ważna umiejętność. Ładnie wyglądający stół zachęca do dłuższego ucztowania a co za tym idzie i do mądrych, ciekawych rozmów, które winny być nieodłącznym atrybutem każdego przyjęcia. [...]

Data wydarzenia: 
25.03.2019
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - Wystawy