Przejdź do treści

Jesteś tutaj

Zasady rekrutacji pracowników na wolne stanowiska pracy w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku

Zasady rekrutacji pracowników na wolne stanowiska pracy w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku.

§ 1

1. W Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku (dalej WiMBP) mogą być prowadzone dwa rodzaje rekrutacji – rekrutacja wewnętrzna oraz rekrutacja zewnętrzna.

2. Każdorazowo o wyborze rodzaju rekrutacji decyduje Dyrektor WiMBP, po uwzględnieniu wymagań wobec wolnego stanowiska pracy, obecnego stanu zasobu kadrowego oraz sytuacji finansowej instytucji.

3. Dopuszcza się możliwość równoległego prowadzenia rekrutacji wewnętrznej i zewnętrznej.

Rekrutacja wewnętrzna

§ 2

1. W rekrutacji wewnętrznej biorą udział już zatrudnieni pracownicy WiMBP.

2. Informacja o naborze na wolne stanowisko pracy przekazywana jest pracownikom drogą mailową lub publikowana w intranecie Biblioteki w formie ogłoszenia zawierającego w szczególności następujące informacje:

    a) określenie wolnego stanowiska pracy oraz miejsce wykonywania pracy – filia/ dział/ stanowisko samodzielne,
    b) oczekiwania w zakresie wykształcenia, doświadczenia zawodowego lub stażu pracy na określonym stanowisku lub w określonej branży,
    c) wymagania w zakresie innych umiejętności lub cech kandydata,
    d) przewidywany termin rozpoczęcia pracy na nowym stanowisku,
    e) termin końcowy przyjmowania aplikacji,
    f) wymagane dokumenty,
    g) dane kontaktowe osoby udzielającej informacji o charakterystyce pracy w danej jednostce/ na danym stanowisku,
    h) zastrzeżenie o skontaktowaniu się wyłącznie z wybranymi kandydatami po zebraniu i selekcji aplikacji,
    i) adres mailowy lub miejsce przekazywania aplikacji.

3. Zebrane aplikacje podlegają wstępnej selekcji, której dokonuje pracownik Działu Spraw Pracowniczych.

4. Z wybranymi kandydatami przeprowadzana jest rozmowa kwalifikacyjna, w której uczestniczy przynajmniej jedna z osób: bezpośredni przełożony dla stanowiska, na które prowadzona jest rekrutacja, Dyrektor/Zastępca Dyrektora WiMBP, Kierownik Działu Spraw Pracowniczych. Ponadto, poza wskazanymi pracownikami WiMBP w Gdańsku w rozmowie może uczestniczyć też inna osoba wyznaczona przez Dyrektora.

5. W celu zdobycia informacji o dotychczasowej pracy pracownika bezpośredni przełożony dla stanowiska, na które prowadzona jest rekrutacja, Dyrektor/Zastępca Dyrektora WiMBP, Kierownik Działu Spraw Pracowniczych mogą zasięgnąć opinii na ten temat u dotychczasowego bezpośredniego przełożonego / bezpośrednich przełożonych kandydata.

6. Ostatecznego wyboru pracownika na stanowisko, na które prowadzona jest rekrutacja dokonuje Dyrektor WiMBP.

7. Pracownicy, którzy przeszli wstępną selekcję i wzięli udział w rozmowach kwalifikacyjnych informowani są o wyniku rekrutacji w pierwszej kolejności.

8. Informacja o wyniku rekrutacji przekazywana jest wszystkim pracownikom WiMBP drogą mailową lub w formie ogłoszenia w intranecie WiMBP.

9. Dopuszcza się możliwość przeprowadzenia naboru na wolne stanowisko w formie konkursu, w ramach którego kandydaci zobowiązani są przygotować koncepcję funkcjonowania danej jednostki WiMBP lub zaprezentować próbkę swoich umiejętności w określonej dziedzinie związanej z pracą na stanowisku, na które prowadzona jest rekrutacja. Przygotowany materiał podlega ocenie przez komisję, skład której określa Dyrektor WiMBP w odrębnym zarządzeniu. Decyzję o wyborze takiej formy rekrutacji podejmuje Dyrektor WiMBP.

Rekrutacja zewnętrzna

§ 3

1. W rekrutacji zewnętrznej (otwartej) mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani podjęciem pracy na wskazanym stanowisku.

2. Przy zamiarze obsadzenia wolnego stanowiska pracy kandydatem niebędącym pracownikiem WiMBP w pierwszej kolejności rozpatrywane są posiadane aplikacje napływające w odpowiedzi na informację znajdującą się w zakładce „praca” na stronie internetowej WiMBP, które przechowywane są przez Bibliotekę przez okres nie dłuższy niż trzy miesiące.

3. W przypadku niewybrania spośród posiadanych aplikacji w procesie wstępnej selekcji odpowiedniego kandydata publikowane jest ogłoszenie o prowadzeniu rekrutacji na wskazane stanowisko.

4. Informacja o naborze na wolne stanowisko pracy publikowana jest przynajmniej na ogólnej stronie internetowej WiMBP w zakładce „praca” oraz w ogólnodostępnych portalach internetowych w działach ogłoszeń o pracę, w formie ogłoszenia zawierającego następujące informacje:

    b) zakres działalności filii/działu, do którego planowane jest zatrudnienie nowego pracownika,
    c) orientacyjny zakres obowiązków na danym stanowisku pracy,
    d) oczekiwania w zakresie wykształcenia, doświadczenia zawodowego lub stażu pracy na określonym stanowisku lub w określonej branży,
    e) wymagania w zakresie innych umiejętności lub cech kandydata,
    f) minimalna wysokość wynagrodzenia zasadniczego,
    g) przewidywany termin rozpoczęcia pracy na nowym stanowisku,
    h) termin końcowy przyjmowania aplikacji,
    i) wymagane dokumenty,
    j) dane kontaktowe osoby udzielającej informacji o charakterystyce pracy w danej jednostce/ na danym stanowisku,
    k) zastrzeżenie o skontaktowaniu się wyłącznie z wybranymi kandydatami po zebraniu i selekcji aplikacji,
    l) informację o konieczności umieszczenia klauzuli zawierającej zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu prowadzenia rekrutacji,
    m) adres mailowy lub miejsce przekazywania aplikacji.

5. Aplikacje podlegają wstępnej selekcji, której dokonuje pracownik Działu Spraw Pracowniczych.

6. Z wybranymi kandydatami przeprowadzana jest rozmowa kwalifikacyjna, w której uczestniczy: bezpośredni przełożony dla stanowiska, na które prowadzona jest rekrutacja oraz przedstawiciel Działu Spraw Pracowniczych. Ponadto, poza wskazanymi pracownikami WiMBP w Gdańsku w rozmowie może uczestniczyć też inna osoba wyznaczona przez Dyrektora.

7. Ostatecznego wyboru pracownika na stanowisko, na które prowadzona jest rekrutacja dokonuje Dyrektor WiMBP.

8. Pracownicy, którzy przeszli wstępną selekcję i wzięli udział w rozmowach kwalifikacyjnych informowani są o wyniku rekrutacji.

§ 4

W wyjątkowych sytuacjach Dyrektor WiMBP może odstąpić od niniejszej procedury przeprowadzenia rekrutacji i samodzielnie podjąć decyzję o innym sposobie przeprowadzenia naboru.

§ 5

Wykonanie postanowień niniejszej procedury powierza się osobom i stanowiskom, wymienionym w procedurze, zgodnie z ich zakresem czynności służbowych i kompetencjami.

Zasady rekrutacji pracowników na wolne stanowiska pracy w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku | WOJEWÓDZKA I MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA w Gdańsku

Błąd

Komunikat

Created three snippet files based on configuration.
Wystąpił niespodziewany błąd. Proszę spróbować później.