Jesteś tutaj

Michelle Obama – kobieca ikona

Michelle Obama – kobieca ikona

Becoming podróż.png

 

Michelle Obama była Pierwszą Damą Stanów Zjednoczonych w latach 2009-2017. Dzięki licznym dokonaniom jest postrzegana jako jedna z najbardziej ikonicznych kobiet naszych czasów. Przy tym stała się wielką rzeczniczką kobiet. Towarzyszyła mężowi podczas jego rządów.

Michelle Obawa w książce „Becoming. Moja historia” zaprasza nas do podróży przez jej wspomnienia. Zaczniemy od dzieciństwa w południowym Chicago. Przejdziemy przez lata pracy na kierowniczym stanowisku, kiedy musiała pogodzić macierzyństwo z karierą. Skończymy na czasie, który spędziła w najsłynniejszym domu świata. Podczas tej podróży poznajemy jej zwycięstwa i porażki w życiu prywatnym i publicznym, opisane z niebywałą szczerością, co jest dodatkowym walorem tej książki.

- „Nie wiem wszystkiego o Ameryce, o życiu, o tym, co przyniesie przyszłość. Znam siebie. Mój ojciec Fraser nauczył mnie ciężko pracować, często się śmiać i dotrzymywać słowa. Moja matka Marian pokazała mi, jak samodzielnie myśleć i korzystać z własnego głosu. W naszym zatłoczonym mieszkanku na South Side w Chicago pokazali mi, że należy doceniać wartość historii: naszej rodziny, mojej własnej, kraju. Nawet jeśli bywa brzydka lub niedoskonała. Nawet jeśli odcisnęła głębsze piętno, niż byśmy chcieli. Twojej historii nikt ci nie odbierze. Należy do ciebie” – napisała Michelle Obama w przedmowie.

Przechadzaj się po Białym Domu

Dodatkowego klimatu podczas zaczytywania się w tej książce lub słuchania audiobooka może dodać wirtualna wycieczka po jednym z najsłynniejszych domów świata, gdzie Michelle Obama rezydowała wraz z mężem przez osiem lat. Będziecie mogli, nie wychodząc z własnego domu, przemierzać korytarze Białego Domu oraz bliżej poznać jego historię:

https://artsandculture.google.com/partner/the-white-house?hl=pl

Ekranizacja książki

Dodatkowo „Becoming. Moja historia” Michelle Obamy doczekała się ekranizacji w formie filmu dokumentalnego. Produkcja pochodzi z 2020 roku, a już może pochwalić się dobrą notą na portalu Filmweb. Film jest dostępny na platformie Netflix.

Recenzje czytelników

Napływa wiele opinii od osób, które już sięgnęły do tej książki. Jeśli nie jesteś jeszcze przekonany do przeczytania tej publikacji, to prezentujemy dwie losowo wybrane recenzje ludzi z portalu LubimyCzytać.pl.

"Motywująca biografia!

Jestem pewna, że ta książka jest najlepszą autobiografią spośród wszystkich, jakie miałam okazję przeczytać. Jest niesamowicie motywującą. Autorka udowadnia nam na własnym przykładzie, że każdy może osiągnąć w życiu sukces i spełnienie. Wystarczy ciężko pracować, być ambitnym i pewnym siebie. Michelle Obama przedstawia własną historię z niesamowitą szczerością, nie unikając trudnych tematów. Pokazuje, że możliwe jest pogodzenie kariery, życia towarzyskiego oraz macierzyństwa. Wystarczy wykazać się konsekwencją i trzymać się obranej wcześniej ścieżki. Tak właśnie rozumiem tytułowe "Becoming", jako proces stawania się taką osobą, jaką zawsze chcieliśmy być. Temu wszystkiemu towarzyszy idealna dawka humoru, dzięki czemu książka wciąga i czyta się ją bardzo szybko. Gorąco polecam!"

"Książka zaspokoiła ciekawość

Powoli opadają emocje związane z wyborami prezydenckimi w Stanach, a ja zupełnym przypadkiem akurat w kulminacyjnym okresie kampanii czytałam wspomnienia byłej Pierwszej Damy - Michelle Obamy. Państwo Obamowie zawsze ujmowali mnie ewidentną czułością względem siebie, której nawet nie dało się ukryć na "najpoważniejszych" uroczystościach. Byłam ciekawa, jakimi ludźmi są na co dzień Michelle i Barack, a ta książka zaspokoiła moją ciekawość w stu procentach. Nie wiem, ile odnajdujemy tu stylu Pani Obamy, pomocy redaktora, a ile udziału tłumacza, ale świetnie się czyta. Ciężko było mi się oderwać. Strony znikały w zawrotnym tempie. Michelle daje się poznać jako tzw. równa babka, koleżanka, z którą chciałoby się porozmawiać nad filiżanką kawy. Jeśli kogoś też interesuje życie w Białym Domu, jego blaski i cienie, a także wszelkie atrakcje związane z kampanią prezydencką, jest to książka dla niego."

Zapraszamy Was w tę niezmiernie ciekawą podróż po wspomnieniach z życia jednej z najbardziej ikonicznych kobiet naszych czasów, a także do jednego z najsłynniejszych domów na świecie.

Książkę oraz audiobook „Becoming. Moja historia” Michelle Obamy znajdziecie w naszych bibliotekach. Wystarczy sprawdzić w katalogu online – TUTAJ