Jesteś tutaj

„Poste restante” Wojsława Brydaka

„Poste restante” Wojsława Brydaka

Czwartą z ośmiu książek nominowanych do Pomorskiej Nagrody Literackiej za rok 2018 jest powieść „Poste restante”  Wojsława Brydaka

„Rzeszów, naznaczony austro-węgierską Galicją; wyidealizowany Kraków sprzed wojny; wreszcie Sopot w roli przyczółka przyszłości. Nadzieje i rozczarowania pojawiające się przy akompaniamencie raz modlitw, a kiedy indziej fraz Johna Coltrane’a. Ta historia to zagadka „małych ojczyzn”, do których jedni tęsknią, a inni uciekają z nich w popłochu. Zagadka odchodzenia. I miłość – ta najciekawsza, która spełnia się w niespełnieniach”.

Książka została wydana przez wydawnictwo Rebis w 2018 roku (rebis.com.pl)

Wojsław Brydak - z wykształcenia pianista i reżyser teatralny. Autor kilku sztuk, tłumacz ponad 20 powieści i zbiorów opowiadań, m.in. Woody’ego Allena, F. Scotta Fitzgeralda, Kena Keseya, Salmana Rushdiego, Johna Updike’a. Fotograf, autor albumu literacko-fotograficznego „Za siódmym jeziorem. Kaszuby”. Redaktor gdańskiego „Autografu”.

Książka „Poste restante” - Wojsława Brydaka jest nominowana w kategorii Literacka Książka Roku 2018.

Laureatów Pomorskiej Nagrody Literackiej „Wiatr od morza” poznamy 24 października 2019 (czwartek) o godzinie 18.00 w Kościele Św. Jana (ul. Świętojańska 50, Gdańsk) podczas gali Pomorskiej Nagrody Literackiej „Wiatr od morza” za rok 2018.

Galę uświetni koncert Katarzyny Groniec.

Zaproszenia na galę można otrzymać w Bibliotece Głównej (Targ Rakowy 5/6, sekretariat, III piętro, p. 335). Odbiór w godz. 10.00-16.00.

IMG_4913 copy.jpg