Jesteś tutaj

spotkanie autorskie

Wyspy niepoliczone. Indonezja z bliska.

W książce Tadeusza Biedzkiego znajduje się pełny obraz zróżnicowanej Indonezji, a czyta się ją jak najlepszą sensację, a nawet kryminał. Autor znany z reporterskiego stylu, dociera do plemion Papuasów żyjących wciąż w epoce kamienia. Opisuje jedyną w świecie wielkanocną procesję morską, niewiarygodnie barwną i radosną. Pokazuje mało znane hinduistyczne oblicze Bali i szczegółowo relacjonuje przebieg tragicznego zamachu terrorystów w słynnym balijskim kurorcie Kuta. Przedstawia wyspy wielkie, jak Borneo, Sumatra, Jawa czy Nowa Gwinea, i maleńkie, których nazw nikt nie zna.

Data wydarzenia: 
07.06.2019
Udostępnij:
Więcej

WIELOSTRONNI: Spotkanie autorskie z Krzysztofem Tomasikiem

Krzysztof Tomasik - publicysta i biografista, działacz LGBT, członek zespołu Krytyki Politycznej. Redaktor wydawanego przez Kampanię Przeciw Homofobii dwumiesięcznika "Replika". Publikuje w Zadrze, Nowych Książkach, na portalu Inna strona. W Tok FM prowadzi razem z Mariuszem Kurcem (wcześniej z Krystianem Legierskim) audycję Lepiej późno niż wcale. Autor książek "Homobiografie. Pisarki i pisarze polscy XIX i XX wieku" (2008), "Gejerel.

Data wydarzenia: 
23.05.2019
Udostępnij:
Więcej

WIELOSTRONNI: Spotkanie autorskie z Remigiuszem Ryzińskim

Remigiusz Ryziński - filozof i kulturoznawca. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studiował na Sorbonie pod kierunkiem Julii Kristevy. Napisał pracę doktorską poświęconą Fragmentom dyskursu miłosnego Rolanda Barthes’a; w 2012 roku habilitował się na podstawie rozprawy o współczesnym francuskim feminizmie. Pracuje jako wykładowca akademicki w Warszawie na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Stypendysta m.in. Rządu Francuskiego, Fundacji Schumana, Fundacji Nippon, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Stołecznego Warszawy.

Data wydarzenia: 
21.05.2019
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie autorskie z Anną Strzelec

Anna Strzelec - poetka i pisarka, z wykształcenia -artysta plastyk. Zadebiutowała w maju 2008 roku kilkoma wierszami wśród nowych twarzy twórców, których wiersze i opowiadania umieściła Monika Sawicka w swojej powieści pt. "Kruchość porcelany". Wieloletni pobyt w Niemczech dostarczył autorce inspiracji do napisania pierwszej książki, która została przyjęta z dużym zainteresowaniem ze strony recenzentów i czytelników. W krótkim czasie, w ślad za nią ukazał się dalszy ciąg opisanej historii z życia polskich emigrantów.

Data wydarzenia: 
17.05.2019
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie z Waldemarem Mierzwą...

Waldemar Mierzwa (ur. w 1958 roku w Lublinie), historyk, regionalista, publicysta, autor i wydawca mazurski, działacz społeczny i proekologiczny. Właściciel Oficyny Wydawniczej „Retman” z siedzibą w Dąbrównie.

Data wydarzenia: 
14.05.2019
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie autorskie z Wojciechem Kuczokiem

Nowa publikacja Wojciecha Kuczoka "Rozmemuary", to najintymniejsze zapiski znakomitego pisarza. Drobnostki, które wypełniają codzienność. Obserwacje, refleksje, dygresje i konstatacje. Wiwisekcja i autoironia. W duchu najlepszej polskiej memuarystyki.

Co robił na słynnych festiwalach filmowych? Dlaczego ostatecznie postanowił pozostać mężem Agaty Passent? Za co lubi, a za co nie cierpi Warszawy? Co sądzi o ostatnich powieściach Pilcha i sztukach teatralnych Masłowskiej? I wreszcie – czy woli piwo czy cydr?

Data wydarzenia: 
17.05.2019
Udostępnij:
Więcej

Oliwski Klub Kryminału - spotkanie z Alkiem Rogozińskim

Alek Rogoziński - z zawodu dziennikarz, z pasji kryminalista... to znaczy - twórca kryminałów. W swoich powieściach morduje zawsze z przymrużeniem oka i uśmiechem na twarzy.
Od wielu lat związany z mediami. Karierę zaczynał w połowie lat 90. w kultowej dzisiaj Rozgłośni Harcerskiej, potem pracował m.in. w Radiu Plus i warszawskim Radiu Kolor. Od 2007 roku jego macierzystą bazą jest wydawnictwo Edipresse.

Data wydarzenia: 
30.05.2019
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie autorskie z Jackiem Dehnelem

Jacek Dehnel - absolwent Polonistyki na UW. Publikował w czasopismach literackich, między innymi: Toposie, Tytule, Zeszytach Poetyckich. Jest felietonistą Wirtualnej Polski i Polityki. Zasiada w Radzie Programowej Galerii Zachęta.

Data wydarzenia: 
24.04.2019
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - spotkanie autorskie