Jesteś tutaj

spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie z Katarzyną Gucewicz

XVI-wieczna Japonia jest krajem podzielonym na liczne księstwa, a poszczególni przywódcy toczą ze sobą spory terytorialne. To czas chwały samurajów: wojowników, dla których posłuszeństwo wobec pana jest największym prawem, wypełnianie rozkazów – największym przywilejem, zaś honor – ważniejszy niż życie. Piętnastoletni syn samuraja, Kagetsuna, udaje się z polecenia ojca do buddyjskiego przybytku, by doskonalić się pod przewodnictwem świątobliwego mędrca.

Data wydarzenia: 
10.10.2019
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie autorskie z Agnieszką Pruską

Kryminalne perypetie z nieboszczykiem w tle

Alicja i Julia zdecydowały, że zimowe ferie tym razem spędzą w Chojnicach. Miasto i okolice wydają się atrakcyjne, ale przyjaciółki obawiają się, że może im trochę brakować „kryminalnych atrakcji”. Czy zimą w mieście można trafić na zbrodnię i tajemnicę, a nawet nieboszczyka? Okazuje się, że jak najbardziej.

"Kryminalna zagadka, trochę ochłody i duża dawka humoru – lektura w sam raz na wakacje i nie tylko!" - Anna Klejzerowicz, autorka kryminałów

Data wydarzenia: 
15.10.2019
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie z autorami albumu "Wrzeszcz na dawnej pocztówce. Spacer drugi"

Pięć lat po wydaniu pierwszej części historycznego spaceru po Wrzeszczu śladem przedwojennych pocztówek, Jan Daniluk i Jarosław Wasielewski prezentują drugi tom publikacji. Do albumu wybrali 94 widokówki, prezentujące m.in. dzisiejszą ul. Partyzantów i jej przecznice, okolice dzisiejszego kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, dawną restaurację Zinglera na Górze Jana oraz samą Jaśkową Dolinę – od luksusowych willi, przez Festynową Łąkę do parku. Kilka dawnych widoków znajdą także miłośnicy Piecek.

Data wydarzenia: 
08.10.2019
Udostępnij:
Więcej

Zapraszamy na spotkanie z Ewą Przydrygą

Ewa Przydryga urodziła się w Poznaniu. Jest absolwentką filologii angielskiej, pracuje jako nauczycielka i tłumacz języka angielskiego. Autorka powieści "Motyle i Ćmy". Tworzy thrillery psychologiczne w stylu domestic drama, pęczniejące od rodzinnych tajemnic i intryg.

TYL.jpg

Data wydarzenia: 
04.10.2019
Udostępnij:
Więcej

„Niedźwiedź i róża, czyli tajna historia Czech” - spotkanie z Gabrielem Maciejewskim

Po prawie rocznej przerwie oddajemy w Państwa ręce kolejny tom z serii „Baśń jak niedźwiedź”. Nowy tom nosi tytuł „Niedźwiedź i róża, czyli tajna historia Czech”. Pomysł na jego napisanie przyszedł mi do głowy w trakcie lektury materiałów do III tomu „Baśni jak niedźwiedź”. Zauważyłem wtedy jak wiele niejasności w naszej historii da się wytłumaczyć kiedy spojrzymy na nie poprzez sprawy czeskie. Szczególnie dotyczy do stulecia XVII i czasów poprzedzających II wojnę światową.

Data wydarzenia: 
09.04.2015
Udostępnij:
Więcej

Sławomir Koper w Bibliotece na Suchaninie

Spotkanie odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

Sławomir Koper (ur. 1963), historyk, absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Autor m. in.: Tajemnic i sensacji świata antycznego, Miłości, seksu i polityki w starożytnej Grecji i Rzymie, Śladami pierwszych Piastów, Wędrówek po Polsce piastowskiej, Spaceru po Lwowie, Życia prywatnego elit II Rzeczypospolitej. Aktualnie specjalizuje się w okresie międzywojennym dziejów Polski i historii polskiej obyczajowości XIX stulecia.

Data wydarzenia: 
22.04.2015
Udostępnij:
Więcej

Promocja książki „Sędzia od Świętego Jerzego”

Społeczeństwo żyje w stanie niepewności. Niebezpiecznie jest mieć „niewłaściwe” poglądy polityczne. To efekt śmiertelnej rywalizacji największych partii politycznych i polaryzacji społecznej. Ani rząd, ani prezydent nie umieją rozwiązać problemu. Perspektywa wydarzeń staje się coraz bardziej niejasna. Sportowe igrzyska polityczne doprowadzają do niebezpiecznej konfrontacji przywódców dwóch partii. Rozstrzyga ją sędzia główny igrzysk ku bezgranicznej radości tysięcy widzów na trybunach. Uważają go za bohatera.

Data wydarzenia: 
24.04.2015
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie z A. Perepeczko

Biografia

Urodzony we Lwowie. Naukę szkolną rozpoczął w 1936 roku w Szkole Rodziny Wojskowej, kolejne klasy ukończył w szkole imienia Józefa Piłsudskiego.

Data wydarzenia: 
19.06.2015
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - spotkanie autorskie