Jesteś tutaj

spotkanie

Pora malucha

Pora Malucha to spotkania dla małych dzieci od 1,5 roku do 4 lat. Zajęcia łączą w sobie elementy pracy z książką: głośne czytanie, opowiadanie, krótkie przedstawienia teatralne dostosowane do możliwości i percepcji dzieci, wspólne zabawy muzyczno – rytmiczno – ruchowe, zajęcia plastyczne i poczęstunek, który stanowi element edukacyjny. Tematyka spotkań związana jest ze zmieniającymi się porami roku, zajęciami i czynnościami codziennymi, popularnymi świętami i uroczystościami.

Data wydarzenia: 
22.01.2020
Udostępnij:
Więcej

Przy kwadratowym stoliku - kameralny wieczór wspomnień

Spotkanie będzie miało charakter dyskusji wokół pojęć: demokracja, wolność, wspólnota. Goście podzielą się wspomnieniami i przemyśleniami oraz skonfrontują swoje nadzieje z tamtego okresu z dzisiejszymi realiami. Podsumowaniem rozmów będzie odpowiedź na pytanie: Czy sen o wolności stał się dla nich rzeczywistością? Co zostało z atmosfery i nadziei tamtego czasu?

Druga część spotkania to dyskusja o nowych wymogach w myśleniu społecznym dziś, która obierze kierunek ku przyszłości naszej dzielnicy.

Data wydarzenia: 
07.06.2019
Udostępnij:
Więcej

Żywa Biblioteka dla Rodziców

Macie Państwo mnóstwo pytań związanych z ciążą, porodem, rodzicielstwem i nie wiecie, komu je zadać? Ważne są dla Was doświadczenia innych rodziców oraz opinie specjalistów? Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia Żywej Biblioteki dla Rodziców!

Data wydarzenia: 
09.10.2015
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie autorskie z Robertem Zawadą

Robert Zawada całe swoje życie jest związany z lotnictwem. Najpierw trochę z cywilnym, potem wojskowym i na koniec znowu z cywilnym. Jest sejmowym ekspertem lotniczym, ekspertem Państwowej Komisji Badań Wypadków Lotniczych, oblatywaczem, instruktorem. Udziela się często w mediach komentując sprawy lotnicze. Ma dwójkę dzieci – Alicję 10 lat oraz Liwię 2 latka.  Lubi pisać, jest autorem książki o statusie bestselleru „Związane skrzydła - Dlaczego spadają polskie samoloty. Raport pilota” oraz książki dla dzieci „Jak Gapa został pilotem”. Pisze również bloga dla Radia Gdańsk.

Data wydarzenia: 
09.08.2016
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie autorskie z Michałem Witkowskim

Michał Witkowski urodził się w 1975 roku we Wrocławiu. Studiował polonistykę na Uniwersytecie Wrocławskim, a zadebiutował w 1997 tomikiem „Zgorszeni wstają od stołów”. Następnym utworem Michała Witkowskiego był zbiór opowiadań „Copyright” (2001). Cztery lata później wydał powieść "Lubiewo", która szybko zyskała status kultowej.

Data wydarzenia: 
15.09.2016
Udostępnij:
Więcej

"23 kilometr" - spotkanie z Krzysztofem Nowakowskim

Krzysztof Nowakowski - marzyciel, sportowiec, maszer, adventurer. Mąż i ojciec. Razem z żoną Darią od niemal siedemnastu lat podróżuje przez życie psim zaprzęgiem, organizując wyprawy w rejony polarne i startując w najdłuższych wyścigach psich zaprzęgów w Europie. W roku 2010 dwa psio-ludzkie zespoły prowadzone przez Darię i Krzysztofa objechały dookoła największe europejskie jezioro położone za kołem polarnym, Inarijarvi. Trzysta kilometrów pokonali w trzy dni. To był początek ich zmagań z Daleką Północą, o których opowiada książka "23 kilometr".

Fragment książki:

Data wydarzenia: 
08.09.2016
Udostępnij:
Więcej

"W garnku kultury" - spotkanie z Maciejem Dudą

Wraz z Wydawnictwem Naukowym Katedra zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu „W garnku kultury”. Gościem wydarzenia będzie Maciej Duda - doktor nauk humanistycznych, wykładowca, badacz, pracownik naukowy Uniwersytetu Szczecińskiego. Autor artykułów naukowych oraz monografii „Polskie Bałkany. Proza postjugosłowiańska w kontekście feministycznym, genderowym i postkolonialnym. Recepcja polska” (2013). Współredaktor trzech tomów raportu „Gender w podręcznikach” (2016). Stypendysta Narodowego Centrum Nauki.

Data wydarzenia: 
21.09.2016
Udostępnij:
Więcej

„Moje drugie imię to gafa” - spotkanie z Marcinem Mellerem

„Moje drugie imię to gafa” – pisze Marcin Meller, jedna z bardziej rozpoznawalnych twarzy polskich mediów. W felietonach publikowanych na łamach „Newsweeka” z tych gaf się spowiada. Ujmująco szczerze opisuje świat swój i swoich najbliższych i nie ma dla niego tematów tabu: intymna opowieść o chorobie matki sąsiaduje z tekstami o zabarwieniu politycznym. W niektórych felietonach pisze z zacięciem satyryka, w innych obnaża swoje oblicze liryczne.

Data wydarzenia: 
03.11.2016
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - spotkanie