Jesteś tutaj

Projekcje

I CO2 dalej z tym klimatem?

Zmiana klimatu jest faktem. Zgadzają się co do tego wszystkie najważniejsze organizacje naukowe na świecie. Średnia temperatura Ziemi już wzrosła o jeden stopień w stosunku do epoki przedprzemysłowej. Zatrważające jest jednak tempo zmian, wywołanych przez działalność człowieka. Prognozy nie są optymistyczne. Co będzie dalej? Na pewno chaos. Powinniśmy się bać? Tak. Czy jest nadzieja? Tak. Zapraszamy na spotkanie, podczas którego porozmawiamy o tym, jak utrzymać nadzieję i co robić, żeby ona stała się rzeczywistością. Z innej perspektywy: z wewnątrz na zewnątrz.

Data wydarzenia: 
22.08.2019
Udostępnij:
Więcej

"Żeglarz niepodległości"

Andrzej Rościszewski - kapitan jachtowy żeglugi wielkiej. Polski pionier i odkrywca rejonów polarnych. Z zawodu prawnik - wychowawca wielu pokoleń adwokatów. Członek Trybunału Stanu. Zaangażowany społecznik i obrońca działaczy opozycyjnych w PRL-u. Zawodowe życie spędził w Warszawie - żeglarską pasję ambitnie realizował na morzach i oceanach. Laureat pierwszego „Srebrnego Sekstantu” i Nagrody Honorowej „Rejs Roku 1970” za opłynięcie Islandii na jachcie „Śmiały”.

Data wydarzenia: 
18.06.2019
Udostępnij:
Więcej

Upadek Imperium - wykład Konrada Knocha

W połowie lat 80. Związek Radziecki przeżywał głęboki kryzys ekonomiczny i społeczny. Gospodarka sowiecka nie była w stanie udźwignąć wyścigu zbrojeń, wojny w Afganistanie i katastrofy jądrowej w Czarnobylu. Przywódca partii komunistycznej Michaił Gorbaczow poszerzył swobody obywatelskie i gospodarcze. Nie uratowało to jednak imperium. Sowieci nie byli już w stanie skutecznie wspierać państw w bloku wschodnim. Rozpoczął się demontaż systemu komunistycznego i proces budowy nowego ładu politycznego i gospodarczego w Europie.

Data wydarzenia: 
11.06.2019
Udostępnij:
Więcej

Jak powstaje inicjatywa obywatelska?

Zaczyna się jak zawsze. Nieznane osoby spotykają się, ponieważ łączy ich wspólny sprzeciw. Nie mają one dużego doświadczenia w działaniach społecznych, więc po drodze popełniają dużo błędów. Trzyma ich jednak wspólna misja, jaką jest niezgoda na inwestycje połączenia drogą morską Zalewu Wiślanego z Zatoką Gdańską. Założyciele oddolnej inicjatywy na spotkaniu opowiedzą o swojej genezie, działaniach, trudnościach oraz planach w walce o wspólne dobro, jakim jest środowisko naturalne. Wszystko zaczyna się od jednostki.

Biogram:

Data wydarzenia: 
14.06.2019
Udostępnij:
Więcej

Projekcja filmu „Czyja jest ta piosenka?”

„Czyja jest ta piosenka?” - Film dokumentalny w reżyserii Adeli Peewej z 2003 roku.  Autorka bada historię znanej z dzieciństwa ballady. Na jednym ze spotkań w gronie osób pochodzących z różnych krajów bałkańskich usłyszała, że każdy przyznaje, że to piosenka z jego kraju.

Data wydarzenia: 
12.06.2019
Udostępnij:
Więcej

Polak, Albańczyk, Kazach - misja 2018

Wolontariat Misyjny SALVATOR to grupa młodych ludzi skupiona przy zgromadzeniu  Salwatorianów, którzy pragną w sposób autentyczny żyć wiarą. Poprzez swój czas, zdolności, umiejętności, chęć pomocy i kreatywność, pragna dzielić się własną wiarą oraz włączać w wielkie dzieło głoszenia Dobrej Nowiny w świecie. Źródłem naszej działalności jest pragnienie realizacji przesłania, które pozostawił załozyciel salwatorianów o. Franciszek Jordan.
http://wms.sds.pl

Data wydarzenia: 
28.05.2019
Udostępnij:
Więcej

Kismet, arkadaşlar i afiyet olsun, czyli obraz społeczeństwa na podstawie tureckich seriali obyczajowych

Nic nie zwiastuje końca „wspaniałego stulecia” tureckich oper mydlanych w Polsce. Czy to magia Bosforu rzuciła urok na polskich widzów, czy też turecki kolektywizm zachęcił ich do rozgoszczenia się w przytulnych evler? Dlaczego wciągają nas miłosne historie bez happy endu, w których emancypacja kobiet jest wciąż uznawana za ewenement? W jakim stopniu język wpływa na relacje społeczne Turków? Czy życie przesiąknięte patriotyzmem i spirytualizmem przypomina nam słowiańskiego ducha oraz słowiańską tożsamość?

Data wydarzenia: 
13.06.2019
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - Projekcje