Jesteś tutaj

Projekcje

Raj utracony - spotkanie z Aleksandrą Golec

Spacer nad Niemnem w Grodnie, kąpiel w Świtezi, a może kawa w stolicy Galicji? Podróż po Kresach powinien odbyć każdy miłośnik polskiej historii i kultury. W ramach najbliższego spotkania "Podróże z książką" odwiedzimy m.in. mickiewiczowski Nowogródek, czy ukochany Lwów Makuszyńskiego. Być może dla niektórych będzie to sentymentalna wyprawa w rodzinne strony...
 
Data wydarzenia: 
16.05.2019
Udostępnij:
Więcej

Złote lata kina jugosłowiańskiego

Podczas spotkania zostaną zaprezentowane najwybitniejsze dokonania kinematografii jugosłowiańskiej lat 60.

dr Maša Guštin - wykładowczyni Katedry Slawistyki UG, filmoznawczyni, autorka książek i artykułów naukowych poświęconych historii kina rosyjskiego, jugosłowiańskiego i krajów postjugosłowiańskich.

Data wydarzenia: 
15.05.2019
Udostępnij:
Więcej

Bajki z dna Bałtyku

Agata Półtorak – z wykształcenia nauczycielka nauczania początkowego. Od wielu lat jej życie zawodowe krąży wokół dzieci, literatury dziecięcej i różnych form twórczości plastycznej. Ilustruje i pisze książki dla dzieci, prowadzi stałe zajęcia plastyczne i twórcze, od kilku lat zajmuje się bajarstwem. Na warsztatach gawędziarskich dla dzieci opowiada baśnie z różnych stron świata w technice teatru Kamishibai lub żywej gawędy ubarwianej dźwiękami rozmaitych instrumentów. Jej książki autorskie to cykl przygód Małej Wiedźmy Jagodzi, Szmatki z tęczowej szufladki, Bee, mee i kukuryku!

Data wydarzenia: 
27.05.2019
Udostępnij:
Więcej

Hong Kong dawniej i dziś

Gabriel Oleszek urodzony w 1948 roku w Wałbrzychu. Prawie całe swoje życie zawodowe spędził na morzu. Opublikował liczne artykuły i opowiadania w prasie wybrzeża i ogólnopolskiej. Jest autorem wielu publikacji fachowych w prasie specjalistycznej.

Data wydarzenia: 
24.05.2019
Udostępnij:
Więcej

Składniki szczęścia - Osiem potęg

Im staniesz się silniejszy, tym będziesz łagodniejszy.

Potrzeba wielkiej wewnętrznej siły, by być łagodnym we wszystkich sytuacjach, szczególnie w sytuacjach prowokacji i agresji. Duchowa ścieżka jest podrożą do wzmocnienia siebie wewnętrznie, do umożliwienia mi używania wewnętrznych sił – moich osiem potęg, w każdej sytuacji.

Dorota Wasilczyk prowadzi kursy pozytywnego myślenia, relaksu, medytacji oraz poczucia własnej wartości. Od ponad trzydziestu lat związana jest z Uniwersytetem Brahma Kumaris – jest koordynatorką jego filii trójmiejskiej.

Data wydarzenia: 
26.04.2019
Udostępnij:
Więcej

Film byłej Jugosławii

Zapraszamy wszystkich miłośników Bałkanów na spotkanie, które poprowadzi dr Maša Guštin z Katedry Slawistyki Uniwersytetu Gdańskiego. Podczas prezentacji poznamy filmy byłej Jugosławii. 

 

Maša Guštin - adiunkt na Katedrze Slawistyki Uniwersytetu Gdańskiego. Autorka książki pt. „Kino w mieście. Miasto w kinie. Petersburska twórczość filmowa w czasie transformacji”

 

Wydarzenie zorganizowane w ramach cyklu „Poznać Bałkany”.

Data wydarzenia: 
17.04.2019
Udostępnij:
Więcej

"Granica" reż. Ali Abbasi

Granica” to porywająca adaptacja opowiadania pochodzącego ze zbioru „Papierowe ściany” Johna Ajvide Lindqvista, mistrza powieści grozy, autora bestsellerowej książki „Wpuść mnie”, na podstawie której powstał słynny horror „Pozwól mi wejść”.

Data wydarzenia: 
05.04.2019
Udostępnij:
Więcej

Teneryfa znana i nieznana

Teneryfa to największa i najludniejsza wyspa pochodzenia wulkanicznego w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Choć geograficznie leży na Atlantyku, około 300 km od Afryki, jest integralną częścią Hiszpanii i Unii Europejskiej. Na Teneryfie znajdują się dwa obiekty wpisane na Listę UNESCO: wulkan Teide oraz zabytkowe miasto La Laguna. Miasto Candelaria to cel popularnych pielgrzymek do Sanktuarium Matki Boskiej z Candelarii – patronki Wysp Kanaryjskich. Prawie połowa wyspy jest objęta ochroną.

Data wydarzenia: 
05.04.2019
Udostępnij:
Więcej

Składniki szczęścia - Potęga

W trudnych chwilach potrzebujemy wsparcia i siły by radzić sobie z wyzwaniami życia. Jednak największe wsparcie jest nam potrzebne w czasie gdy musimy spotkać się ze swoimi słabościami i dokonać pozytywnych zmian. W takim momencie poszukujemy KOGOŚ lub CZEGOŚ by wzmocnić się, napełnić i spojrzeć z innej perspektywy. Czasami jest to drugi człowiek, czasami natura, czasami zabawa, a czasami pobycie ze sobą i wewnętrzna refleksja. Poszukujemy źródła, z którego moglibyśmy czerpać siłę, inspiracje, spokój i zrozumienie. Zapraszamy na doświadczenia swojej wewnętrznej podróży do Źródła Potęg.

Data wydarzenia: 
26.03.2019
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - Projekcje