Jesteś tutaj

Projekcje

Spotkanie autorskie z Marią Giedz

„Pomorze mniej znane" to tytuł niekonwencjonalnego „przewodnika” po Pomorzu, autorstwa Marii Giedz, który ukazał się nakładem gdańskiego wydawnictwa Patria Media. Jest to zbiór artykułów publikowanych od 2006 w „Magazynie Solidarność”, w ramach rubryki „Cudze chwalicie, swego nie znacie” – teksty dotyczyły mało znanych, a interesujących miejsc na Pomorzu.

Data wydarzenia: 
24.08.2018
Udostępnij:
Więcej

Składniki szczęścia cz.5. Wiedza

Wiedza jest niezbędnym elementem do wprowadzania zmian. Żadna zmiana nie jest możliwa bez wiedzy na ten temat - szczególnie, gdy chcemy wprowadzić zmiany w swoim charakterze. Samo postanowienie czy najgorętsze pragnienie nie gwarantuje zmiany. Zmiana może zajść wtedy, gdy towarzyszy temu świadomość poparta głębokim zrozumieniem. Aby to zrozumienie wniosło potrzebne uświadomienie, konieczna jest prawdziwa, dokładna i pełna wiedza, a także właściwe metody uczenia się.

Data wydarzenia: 
20.07.2018
Udostępnij:
Więcej

Gdańskie Spotkania Komiksowe GDAK 2018

Pierwsze dwa dni festiwalu (piątek-sobota) odbędą się tradycyjnie w Bibliotece Manhattan (al. Grunwaldzka 82). Trzeci dzień (niedziela) zostanie zorganizowany w Sztuce Wyboru (ul. Słowackiego 19).

W tym roku GOŚCIEM SPECJANYM festiwalu GDAK 2018 będzie duński artystka komiksowy PETER SNEJBJERG, autor rysunków m.in. do komiksów „Starman”, Świetlista Brygada”, „Byłem Bogiem” oraz do wydanego w tym roku cyklu fantasy „Saga Orków”.

Data wydarzenia: 
22.06.2018
Udostępnij:
Więcej

"Podwójny kochanek"

Thriller erotyczny twórcy „Basenu”, „8 kobiet” oraz „Młodej i pięknej”.

Młoda, wrażliwa Chloé zakochuje się w Paulu, swoim terapeucie. Kobieta nie ma przed nim tajemnic, a z czasem zafascynowany nią mężczyzna również całkowicie się odsłania, przekraczając granice swojej profesji. Kilka miesięcy później, gdy mieszkają już razem, Chloé zaczyna podejrzewać, że jej kochanek coś przed nią zataja. Poznając kolejne fantazje erotyczne Paula, zaczyna odkrywać coraz mroczniejsze wymiary zarówno jego, jak i swojej seksualności.

Data wydarzenia: 
01.06.2018
Udostępnij:
Więcej

SAQARTVELOS GAUMARJOS - relacja Aleksandry Czyżewskiej

ALEKSANDRA CZYŻEWSKA  - praktyk  w zarządzaniu rozwojem na poziomie lokalnym i regionalnym, a poza krajem ekspert w tej sferze. Pracowała w samorządzie lokalnym w Sopocie i w Warszawie, w samorządzie regionalnym woj. mazowieckiego a także w administracji rządowej. Brała udział w projektach realizowanych: w Niemczech, Francji, USA,  Rosji, Tajwanie, finansowanych przez programy USAID, BKHF, UNESCO, UNDP, Banku Światowego oraz EU. Od 2003 roku jest doradcą ds. rozwoju miast i regionów w Gruzji.

Data wydarzenia: 
14.06.2018
Udostępnij:
Więcej

Podróż stylem dowolnym : opowieści z wyprawy na Syberię, do Kazachstanu i Kirgistanu.

Zapraszamy do biblioteki na Morenie, na spotkanie z Pawłem Ślusarczykiem,

który opowie o swoich podróżach przez Azję Północno - Wschodnią i Środkową.

 

Podczas spotkania wysłuchamy opowieści m.in. o kolei transsyberyjskiej, polskich śladach nad Bajkałem i urokach podróżowania po azji Środkowej.

Spotkaniu będzie towarzyszyć pokaz slajdów, film oraz wystawa fotografii.

Data wydarzenia: 
07.06.2018
Udostępnij:
Więcej

Saksońska Szwajcaria, Drezno i Miśnia. Spotkanie z Andrzejem Garskim

Saksońska Szwajcaria (niem. Sächsische Schweiz) – określenie niemieckiej części Gór Połabskich znajdujących się po obu brzegach Łaby, na południowy wschód od Drezna

.Dla turystyki Saska Szwajcaria została "odkryta" na początku XIX wieku, zaś autorem nazwy jest szwajcarski malarz Adrian Zingg.

Data wydarzenia: 
05.06.2018
Udostępnij:
Więcej

Film "Serce miłości"

Jak wygląda wolność w związku, w którym ludzie są ze sobą tak blisko, tak się do siebie upodabniając?

„Serce miłości” w reżyserii Łukasza Rondudy to fascynujący portret jednej z najbardziej oryginalnych par polskiej sceny artystycznej: performera Wojtka Bąkowskiego oraz poetki i artystki Zuzanny Bartoszek. Na ekranie w wybitnych kreacjach: Jacek Poniedzielski i Justyna Wasilewska

Data wydarzenia: 
18.05.2018
Udostępnij:
Więcej

Wieczór poetycki poświęcony pamięci Xeni Prałat

Xenia Prałat

Urodziła się w Gdyni. Mieszkała na gdańskiej Zaspie. Od wielu lat pisała i publikowała wiersze. Prowadziła wieczorki literackie w Domu Kultury na Zaspie. Od 2008 r. należała do Klubu Literackiego Nauczycieli i Przyjaciół "W Cieniu Neptuna".  Od 2015 r. była członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich. Odeszła w marcu tego roku.

 

Twórczość:
 

Data wydarzenia: 
23.05.2018
Udostępnij:
Więcej

Maroko widziane z siodełka rowerowego

Anna Woźniak- rodowita gdańszczanka, z wykształcenia technik geodeta, na emeryturę odeszła będąc urzędnikiem w Urzędzie Miejskim w Gdańsku. Podróże rowerowe uprawia od 12 lat.

Opowie o swojej  miesięcznej podróży po Maroku. ( 1060 km na rowerze i około 500 km autobusami i taksi)
Przybliży nam smaki kuchni oraz przyrodę Maroka, poleci jakie miejsca warto zobaczyć i gdzie się najlepiej zatrzymać na nocleg.

Data wydarzenia: 
05.06.2018
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - Projekcje