Jesteś tutaj

Projekcje

"Żeglarz niepodległości"

Andrzej Rościszewski - kapitan jachtowy żeglugi wielkiej. Polski pionier i odkrywca rejonów polarnych. Z zawodu prawnik - wychowawca wielu pokoleń adwokatów. Członek Trybunału Stanu. Zaangażowany społecznik i obrońca działaczy opozycyjnych w PRL-u. Zawodowe życie spędził w Warszawie - żeglarską pasję ambitnie realizował na morzach i oceanach. Laureat pierwszego „Srebrnego Sekstantu” i Nagrody Honorowej „Rejs Roku 1970” za opłynięcie Islandii na jachcie „Śmiały”.

Data wydarzenia: 
18.06.2019
Udostępnij:
Więcej

Upadek Imperium - wykład Konrada Knocha

W połowie lat 80. Związek Radziecki przeżywał głęboki kryzys ekonomiczny i społeczny. Gospodarka sowiecka nie była w stanie udźwignąć wyścigu zbrojeń, wojny w Afganistanie i katastrofy jądrowej w Czarnobylu. Przywódca partii komunistycznej Michaił Gorbaczow poszerzył swobody obywatelskie i gospodarcze. Nie uratowało to jednak imperium. Sowieci nie byli już w stanie skutecznie wspierać państw w bloku wschodnim. Rozpoczął się demontaż systemu komunistycznego i proces budowy nowego ładu politycznego i gospodarczego w Europie.

Data wydarzenia: 
11.06.2019
Udostępnij:
Więcej

Jak powstaje inicjatywa obywatelska?

Zaczyna się jak zawsze. Nieznane osoby spotykają się, ponieważ łączy ich wspólny sprzeciw. Nie mają one dużego doświadczenia w działaniach społecznych, więc po drodze popełniają dużo błędów. Trzyma ich jednak wspólna misja, jaką jest niezgoda na inwestycje połączenia drogą morską Zalewu Wiślanego z Zatoką Gdańską. Założyciele oddolnej inicjatywy na spotkaniu opowiedzą o swojej genezie, działaniach, trudnościach oraz planach w walce o wspólne dobro, jakim jest środowisko naturalne. Wszystko zaczyna się od jednostki.

Biogram:

Data wydarzenia: 
14.06.2019
Udostępnij:
Więcej

Projekcja filmu „Czyja jest ta piosenka?”

„Czyja jest ta piosenka?” - Film dokumentalny w reżyserii Adeli Peewej z 2003 roku.  Autorka bada historię znanej z dzieciństwa ballady. Na jednym ze spotkań w gronie osób pochodzących z różnych krajów bałkańskich usłyszała, że każdy przyznaje, że to piosenka z jego kraju.

Data wydarzenia: 
12.06.2019
Udostępnij:
Więcej

Polak, Albańczyk, Kazach - misja 2018

Wolontariat Misyjny SALVATOR to grupa młodych ludzi skupiona przy zgromadzeniu  Salwatorianów, którzy pragną w sposób autentyczny żyć wiarą. Poprzez swój czas, zdolności, umiejętności, chęć pomocy i kreatywność, pragna dzielić się własną wiarą oraz włączać w wielkie dzieło głoszenia Dobrej Nowiny w świecie. Źródłem naszej działalności jest pragnienie realizacji przesłania, które pozostawił załozyciel salwatorianów o. Franciszek Jordan.
http://wms.sds.pl

Data wydarzenia: 
28.05.2019
Udostępnij:
Więcej

Kismet, arkadaşlar i afiyet olsun, czyli obraz społeczeństwa na podstawie tureckich seriali obyczajowych

Nic nie zwiastuje końca „wspaniałego stulecia” tureckich oper mydlanych w Polsce. Czy to magia Bosforu rzuciła urok na polskich widzów, czy też turecki kolektywizm zachęcił ich do rozgoszczenia się w przytulnych evler? Dlaczego wciągają nas miłosne historie bez happy endu, w których emancypacja kobiet jest wciąż uznawana za ewenement? W jakim stopniu język wpływa na relacje społeczne Turków? Czy życie przesiąknięte patriotyzmem i spirytualizmem przypomina nam słowiańskiego ducha oraz słowiańską tożsamość?

Data wydarzenia: 
13.06.2019
Udostępnij:
Więcej

Tajlandia - Budda - pisarstwo

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Michaelem Tequilą.

 

W swoim wystąpieniu twórca opowie o refleksjach i wrażeniach z podróży po Tajlandii.

Poruszy także temat buddyzmu z dwóch perspektyw: religijnej i filozoficznej.

Opowieść wzbogaci pokazem slajdów i prezentacją własnej twórczości pisarskiej.

 

Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia wydanych dotąd utworów Michaela Tequili.

 

Po więcej informacji o autorze zapraszamy na stronę internetową: www.MichaelTequila.com

Data wydarzenia: 
14.05.2019
Udostępnij:
Więcej

Noc Wrzeszcza

Idąc tropem międzywojennego Gdańska oraz muzyczną ścieżką, którą zafascynowany był ten chłopiec, pragniemy przybliżyć historię i złożoną tożsamość Wrzeszcza. Głównym punktem programu będą koncerty najlepszych polskich perkusistów i perkusistek młodego pokolenia: Dominiki Korzenieckiej, Miłosza Pękali, Jacka Prościńskiego, Aleksandry Rzepki i Huberta Zemlera. Każdy z artystów zaprezentuje solowy, kilkunastominutowy set w przestrzeni publicznej Wrzeszcza, a na koniec spotkają się aby wspólnie zagrać koncert na terenie Garnizonu Kultury.

Data wydarzenia: 
18.05.2019
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - Projekcje