Jesteś tutaj

Projekcje

Projekcja Filmu „Happy end”, reż. Michael Haneke

Pod najbardziej ironicznym z tytułów w dorobku Hanekego kryje się jeden z najbardziej intrygujących filmów twórcy – szokujący, a jednocześnie zaskakująco zabawny. Michael Haneke bierze pod lupę najgłębiej skrywane emocje i to, jak Internet, którego używamy do komunikacji ze światem, niepostrzeżenie zmienia nasze życie intymne i relacje z najbliższymi. Z jednej strony „Happy End” to zbiór ikonicznych motywów pojawiających się w filmach Hanekego (międzypokoleniowy konflikt, dysfunkcyjna rodzina, przemoc, władza technologii). Z drugiej zaś – diagnoza stanu społeczeństwa.

Data wydarzenia: 
05.10.2018
Udostępnij:
Więcej

Śladami pierwszych zdobywców Mount Everestu

Krzysztof Jurkiewicz, wraz z nepalskim tragarzem – przewodnikiem Purbą, odbył wyprawę jedną z najciekawszych tras trekkingowych w Nepalu, wiodącą z Jiri przez wysokie przełęcze, dżunglę, klasztory buddyjskie i wioski, do górskiej osady Namche Bazar. Dalsza, już samotna wędrówka bohatera spotkania prowadziła przez oszałamiający widokami Park Narodowy Sagarmatha do samego serca najwyższych gór na świecie.
W programie spotkania pokaz filmów i fotografii.

 

Data wydarzenia: 
19.10.2018
Udostępnij:
Więcej

Międzywojenna Oliwa i Sopot na pocztówkach

Marcin Stanisław Wilga – „Borsuk” jest autorem oraz współautorem ponad 450 artykułów                   o tematyce przyrodniczej, głównie dotyczących ekologii i ochrony grzybów makroskopijnych Pomorza Gdańskiego, z czego ponad 80 zostało opublikowanych w kilku naukowych periodykach: Acta Botanica Cassubica, Chrońmy Przyrodę Ojczystą, Przeglądzie Przyrodniczym i in. Przez 19 lat publikował przyrodnicze felietony na łamach miesięcznika „Pismo PG”, wydawanego na Politechnice Gdańskiej, której jest absolwentem i od niedawna jej emerytowanym pracownikiem. 

Data wydarzenia: 
19.10.2018
Udostępnij:
Więcej

Bałkany, jakich nie znacie

 "Poznać Bałkany"  są to comiesięczne spotkania poświęcone Bałkanom, prowadzone we współpracy z Katedrą Slawistyki Uniwersytetu Gdańskiego. W ramach cyklu odbędą się prelekcje, pokazy oraz projekcje filmów, prezentujące historię, kulturę i języki krajów bałkańskich.

 

Data wydarzenia: 
19.09.2018
Udostępnij:
Więcej

Piękna i tajemnicza Nowa Zelandia

Opowieść o tym przepięknym i pełnym tajemnic, a jednocześnie mało nam znanym kraju zostanie zilustrowana przeźroczami oraz uzupełniona informacjami o historii Nowej Zelandii, jej mieszkańcach, faunie i florze, a nade wszystko o żyjących tam Polakach.

Józef Woźniak jest profesorem zwyczajnym Politechniki Gdańskiej. W swej działalności  naukowo - dydaktycznej  zajmuje się  funkcjonowaniem sieci komputerowych.

Data wydarzenia: 
18.09.2018
Udostępnij:
Więcej

Świadomość a zmiany klimatyczne - 10 metod służenia naturze

Zawodowa kariera w korporacji zaprowadziła Anetę Łój do wielu krajów w Europie Środkowo-Wschodniej i w regionie Azji-Pacyfiku - mieszkała i pracowała w Hong Kongu, Japonii, Chinach i Indiach. Jest ona członkinią Krajowego Zespołu Koordynującego Światowego Uniwersytetu Duchowego Brahma Kumaris (BK) w Polsce. Naukę i praktykę wiedzy oraz medytacji Radża Jogi rozpoczęła w Uniwersytecie BK w 2006 roku.

Data wydarzenia: 
20.09.2018
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie autorskie z Marią Giedz

„Pomorze mniej znane" to tytuł niekonwencjonalnego „przewodnika” po Pomorzu, autorstwa Marii Giedz, który ukazał się nakładem gdańskiego wydawnictwa Patria Media. Jest to zbiór artykułów publikowanych od 2006 w „Magazynie Solidarność”, w ramach rubryki „Cudze chwalicie, swego nie znacie” – teksty dotyczyły mało znanych, a interesujących miejsc na Pomorzu.

Data wydarzenia: 
24.08.2018
Udostępnij:
Więcej

Składniki szczęścia cz.5. Wiedza

Wiedza jest niezbędnym elementem do wprowadzania zmian. Żadna zmiana nie jest możliwa bez wiedzy na ten temat - szczególnie, gdy chcemy wprowadzić zmiany w swoim charakterze. Samo postanowienie czy najgorętsze pragnienie nie gwarantuje zmiany. Zmiana może zajść wtedy, gdy towarzyszy temu świadomość poparta głębokim zrozumieniem. Aby to zrozumienie wniosło potrzebne uświadomienie, konieczna jest prawdziwa, dokładna i pełna wiedza, a także właściwe metody uczenia się.

Data wydarzenia: 
20.07.2018
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - Projekcje