Jesteś tutaj

Komunikat

Lok@lnie i teatralnie

W ramach trwającego do końca grudnia br. przedsięwzięcia, współtworzona przez WiMBP w Gdańsku i MBP w Słupsku Bałtycka Biblioteka Cyfrowa (www.bibliotekacyfrowa.eu) wzbogacona zostanie o około 900 obiektów/publikacji: 50 wybranych kostiumów i rekwizytów z czołowych spektakli gdyńskiego Teatru Muzycznego oraz część wydań 16 tygodników powiatowych (kaszubskich, kociewskich, żuławskich i powiślańskich) dołączanych do „Dziennika Bałtyckiego”.

Data wydarzenia: 
31.08.2019
Udostępnij:
Więcej

Nowe nazwy bibliotek

O pomoc w wyborze prosiliśmy naszych czytelników, którzy głosowali na nowe nazwy poprzez ankietę internetową oraz wypełniając ankiety tradycyjne w poszczególnych bibliotekach. W głosowaniu wzięło udział aż 2010 osób! Dziękujemy wszystkim za tak duże zaangażowanie.

Poniżej znajdą Państwo wybrane nazwy.

Data wydarzenia: 
08.05.2019
Udostępnij:
Więcej

Maj w bibliotece

Oddajemy do Państwa dyspozycji ulotkę z wszystkimi wydarzeniami organizowanymi przez WiMBP w maju.

Wśród proponowanych imprez znajdą Państwo między innymi:

Data wydarzenia: 
31.05.2019
Udostępnij:
Więcej

Dostęp do zbiorów NASBI i OSBI

Czym są NASBI i OSBI?

NASBI – Naukowa Akademicka Sieciowa Biblioteka Internetowa jest zbiorem literatury specjalistycznej z różnych dziedzin

OSBI – Ogólnopolska Sieciowa Biblioteka Internetowa to zbiór literatury popularnonaukowej i pięknej

Najważniejsze korzyści z użytkowania:

Data wydarzenia: 
09.04.2019
Udostępnij:
Więcej

Komiks o Hansie Memlingu już w sprzedaży!

Komiks „Hans Memling. Malarz tego drugiego renesansu” został wyłoniony w drodze konkursu ogłoszonym przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku w ramach obchodów Roku Memlinga. Zwycięzcą konkursu został Łukasz Pawlak, który jest autorem zarówno scenariusza, jak i rysunku do komiksu. 

Data wydarzenia: 
27.06.2017
Udostępnij:
Więcej

Otwarcie Biblioteki Manhattan po remoncie

Zapraszamy do Biblioteki Manhattan, która po prawie pięciu latach eksploatacji potrzebowała odświeżenia. Już od 16 stycznia (poniedziałek) czytelnicy będą mogli korzystać z nowej funkcjonalności biblioteki - dodatkowej przestrzeni do pracy własnej z laptopem lub książką. Nie będzie to kolejna "cicha" czytelnia. W odpowiedzi na oczekiwania i sugestie naszych czytelników zaprojektowaliśmy dodatkową przestrzeń zaaranżowaną w ten sposób aby można w niej było zarówno odpocząć i popracować, jak i swobodnie rozmawiać. 

Data wydarzenia: 
16.01.2017
Udostępnij:
Więcej

Metropolitalna Karta do Kultury

Miło nam ogłosić, że plebiscyt na wizerunek Metropolitalnej Karty do Kultury został rozstrzygnięty. Łącznie w głosowaniu wzięło udział aż 5463 osób! Bezkonkurencyjny okazał się projekt C. Zagłosowało na niego aż 3057 czytelników! Poniższy wzór będzie obowiązywał od stycznia w bibliotekach publicznych w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Redzie, Rumi, Wejherowie, Bolszewie, Luzinie, Pucku, Starogardzie Gdańskim, Trąbkach Wielkich i Bobowie.

Dziękujemy za wszystkie oddane głosy!

Data wydarzenia: 
22.12.2016
Udostępnij:
Więcej

Nowy numer „Nowości Regionalnych"

Wraz z ukazaniem się drugiego w tym roku numeru „Nowości Regionalnych” („NR”) mija równo pięć lat od podania Państwu informacji o numerze pierwszym tego elektronicznego kwartalnika. Tak oto obchodzimy mały jubileusz, okraszony wydaniem „NR” z największą jak dotychczas liczbą książek. W niniejszym numerze mamy ich bowiem… 173! Praktycznie ramię w ramię „kroczą” działy Historia (34) i Beletrystyka (32), po 18 pozycji znajdziemy w działach Biografie i Społeczeństwo.

Data wydarzenia: 
21.05.2019
Udostępnij:
Więcej

E-booki - prace finałowe konkursu "Wybieram bibliotekę"

W konkursie na krótki tekst literacki (wiersz, esej, opowiadanie lub reportaż) związany z biblioteką wyłoniliśmy zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych: dzieci do lat 12, młodzież w wieku 13-17 lat dorośli od 18 roku życia. 

Prace lauretaów konkursu literackiego organizowanego z okazji 70-lecia WiMBP w Gdańsku znajdują się tutaj

 

Data wydarzenia: 
06.06.2016
Udostępnij:
Więcej

SYSTEM INFORMACJI PRAWNEJ LEGALIS

MODUŁ PRAWO CYWILNE
Moduł niezbędny w pracy każdego prawnika zajmującego się prawem prywatnym. Zawiera opracowania autorstwa największych autorytetów polskiej cywilistyki: komentarze, monografie, orzecznictwo, opinie oraz wzory pism i umów z objaśnieniami.
•    komentarze do całego Kodeksu cywilnego pod red. prof. K. Pietrzykowskiego oraz prof. E. Gniewka i prof. P. Machnikowskiego

Data wydarzenia: 
10.01.2017
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - Komunikat