Jesteś tutaj

Biblioteka Oliwska (ul. Opata J. Rybińskiego 9)

Punkt na mapie: 

Biblioteka Oliwska (ul. Opata J. Rybińskiego 9)

O Placówce

Biblioteka Oliwska jest pierwszą wypożyczalnią książek w powojennym Gdańsku. Zanim znalazła swoje dzisiejsze miejsce przy ul. Opata Rybińskiego 9 przenosiła się siedmiokrotnie. W obecnym miejscu funkcjonuje od października 2000 r.  Dzięki wprowadzonym udogodnieniom dostęp do książek mają również osoby niepełnosprawne.

Księgozbiór naszej Biblioteki składa się z książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych czytelników, mamy również kolekcję książki mówionej. W placówce oprócz wypożyczalni znajduje się czytelnia oraz stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do internetu. Czytelnicy mogą skorzystać z wi-fi, drukarki i ksero. Czasopisma dostępne w Bibliotece Oliwskiej to: Do Rzeczy, Gazeta Wyborcza, Newsweek Polska, Polityka, Polska Dziennik Bałtycki, Poradnik domowy, Przyjaciółka, Twój Styl, Wprost, Zwierciadło, Charaktery, Pani, Przekrój, Sens.

Prowadzimy szeroką działalność kulturalną i edukacyjną - zapraszamy do śledzenia aktualności, zapoznania się z ofertą dla dzieci oraz na odbywające się w każdy ostatni czwartek miesiąca spotkania Oliwskiego Klubu Kryminału

W filii działają Łowcy Słów, czyli Elżbieta i Groszek Stanilewicz – grupa opowiadaczy baśni, legend, przypowieści.

Biblioteka Oliwska jest siedzibą Gdańskiego Klubu Poetów. Raz w miesiącu odbywają się spotkania poetyckie prowadzone przez gdańską poetkę Gabrielę Szubstarską, która w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca zaprasza też na konsultacje poetyckie wszystkich chętnych, niezależnie od wieku czy stopnia zaawansowania w pisaniu.

W Bibliotece Oliwskiej dyżur odbywa również radny Mariusz Andrzejczak.

Godziny otwarcia: 
Poniedziałek: 9.00-19.00
Wtorek: 9.00-19.00
Środa: 9.00-15.00
Czwartek: 9.00-19.00
Piątek: 9.00-19.00
Sobota: 9.00-15.00
Niedziela:  

 

Dane kontaktowe: 

ul. Opata J. Rybińskiego 9

80-320 Gdańsk

tel. 58 552-03-83

e-mail: filia_2@wbpg.org.pl

kierownik: Iwona Jarentowska

Zdjęcie: 

Powiązane aktualności