Jesteś tutaj

Z książką na start!

/
Data wydarzenia: 
08.04.2016

Z książką na start!

Projekt „Z książką na start” jest akcją skierowaną do dzieci do 6 lat, a jego głównym celem jest promocja czytelnictwa.

Projekt „Z książką na start” jest akcją skierowaną do dzieci w wieku 0-6 lat, a jego głównym celem jest promocja czytelnictwa i edukacji. Akcja organizowana jest wspólnie przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku oraz przez Fundację Metropolia Dzieci. 

Promocja czytelnictwa wśród dzieci z województwa pomorskiego to kompleksowy i innowacyjny projekt mający na celu rozwój kreatywności dzieci, rozbudzenie w nich miłości do książek oraz wskazanie rodzicom i opiekunom możliwości spędzenia czasu ​z dziećmi, a tym samym zaangażowania w ich prawidłowy rozwój.

W czasie pierwszej wizyty w bibliotece Młody Czytelnik otrzyma pakiet startowy, w nim m.in. Kartę do Kultury (kartę biblioteczną uprawniającą do wielu zniżek w miejscach kultury w Gdańsku), darmową książkę dopasowaną do jego wieku i zainteresowań oraz Paszport Biblioteczny, do którego będzie wbijana pieczątka za każdym razem gdy odwiedzi jedną z bibliotek biorących udział w projekcie. Gdy dziecko uzbiera 10  pieczątek, otrzyma imienny dyplom, potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.

Więcej informacji o projekcie na stronie: www.zksiazkanastart.pl 

Patronat honorowy nad akcją objęli: Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska.

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Województwa Pomorskiego.

 

1456949358.png

Data wydarzenia: 
08.04.2016
Udostępnij: