Jesteś tutaj

Z biblioteczki Zuzi

/
Data wydarzenia: 
23.02.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
12:00

Z biblioteczki Zuzi

Zapraszamy fanów "Harrego Pottera" na spotkanie przygotowane przez Zuzię - uczennicę szkoły podstawowej

Czas i miejsce akcji

 
Plan filmowy z Wielkiej Sali, Hogwart

Akcja Harry'ego Pottera obejmuje wydarzenia od czerwca 1991 do maja 1998[8]. Wyjątek stanowią pierwszy rozdział pierwszego tomu (przełom października i listopada 1981), epilog ostatniego (wrzesień 2017) i liczneretrospekcje. Fabuła każdej z sześciu pierwszych części obejmuje wydarzenia od wakacji, przez cały jeden rok szkolny, aż do dnia jego zakończenia. W każdej z tych książek główny bohater, Harry Potter, spędza kolejny rok wraz ze swoimi przyjaciółmi - Ronem Weasleyem i Hermioną Granger- w Hogwarcie. Akcja ostatniej z powieści odbywa się w większości poza szkołą, z wyjątkiem finałowej walki na jej terenie (Bitwa o Hogwart), która zarazem kończy właściwą fabułę Harry'ego Pottera (następuje po niej tylko epilog pod tytułem 19 lat później).

Miejscem akcji jest Wielka Brytania. Wydarzenia odbywają się alternatywnej wersji rzeczywistości, w którym obok zwyczajnych ludzi istnieją (w ścisłej tajemnicy) całe społeczeństwa magów.

Większość wydarzeń w powieściach odbywa się w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, jak i w Hogsmeade – wiosce zamieszkanej wyłącznie przez czarodziejów. Część wakacyjnych chwil odbywa się w rodzinnym domu Weasleyów zwanym Norą oraz w domu Dursleyów przy Privet Drive 4.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Harry_Potter

Data wydarzenia: 
23.02.2016
Godzina rozpoczęcia: 
12:00
Udostępnij: