Jesteś tutaj

Wolny dostęp do regałów w Bibliotece Głównej i Bibliotece Manhattan

/
Data wydarzenia: 
19.07.2020

Wolny dostęp do regałów w Bibliotece Głównej i Bibliotece Manhattan

1 lipca przywracamy czytelnikom dostęp do regałów w dwóch naszych filiach: w Bibliotece Głównej (wypożyczalnia, audioteka oraz Biblioteka dla Dzieci znajdujące się przy Targu Rakowym 5/6) oraz Bibliotece Manhattan (al. Grunwaldzka 82).

We wszystkich bibliotekach, także tych wymienionych powyżej, nadal obowiązują obecne zasady dotyczące utrzymania rygoru sanitarnego. Znaleźć je można tutaj.

Ponadto w związku z powyższym w Bibliotece Głównej (i Bibliotece dla Dzieci) oraz Bibliotece Manhattan książki będzie można zamawiać zarówno zdalnie (elektronicznie przez katalog on-line, telefonicznie lub mailowo), jak i samemu wybrać interesującą nas pozycję z półki.

W pierwszym przypadku książkę podaje bibliotekarz przy ladzie. W drugim z przypadków, przed udaniem się pomiędzy regały, należy zdezynfekować ręce lub rękawiczki. Środki do dezynfekcji są dostępne w naszych bibliotekach. Ponadto cały czas obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa (np. za pomocą maseczek) w trakcie korzystania z usług biblioteki.

Jeśli chodzi o pozostałe filie WiMBP, to przywrócenie dostępu do półek planowane jest najpóźniej we wrześniu. Takie stopniowe działanie w trwającej nadal epidemii podyktowane jest troską o bezpieczeństwo i zdrowie naszych czytelników. Dziękujemy za wyrozumiałość. 

Do zobaczenia w bibliotece.

#chodzedobiblioteki

Data wydarzenia: 
19.07.2020
Udostępnij: