Jesteś tutaj

Wideo spotkanie z Martą Dymek #gdanskczyta

Wideo spotkanie z Martą Dymek #gdanskczyta

Zapraszamy na wideo spotkanie z autorką bloga Jadłonomia oraz książek kucharskich - Matrą Dymek, poświęcone najnowszej książce "Jadłonomia po polsku", wydanej w 2020 roku przez wydawnictwo Znak.

SLIDER_jadlonomia.png

Masz dość długich list trudno dostępnych składników?
Nie chcesz rezygnować z ulubionych, tradycyjnych smaków?
Jadłonomia po polsku udowadnia, że kuchnia roślinna może być prosta jak barszcz i smaczna jak pierogi ruskie!

To nie tylko inspirujące przepisy, ale również porady, które ułatwią gotowanie i sprawią, że będzie łatwe, zrozumiałe i pyszne. Teraz już wiadomo, dlaczego latem do rosołu warto wrzucić bób, jak zrobić iście rewolucyjny pasztet bez pieczenia oraz dlaczego kilka kawałków słodkiej dyni tak świetnie sprawdzi się w bigosie! (Wydawnictwo ZNAK)

Marta Dymek to autorka kultowego roślinnego bloga Jadłonomia i książki pod tym samym tytułem, która doczekała się kilkunastu dodruków, tłumaczeń i wydań zagranicznych . Od dziesięciu lat prowadzi stronę z roślinnymi przepisami, która każdego miesiąca zalicza ponad milion odsłon. Współpracuje z najciekawszymi polskimi magazynami kulinarnymi, a od 2015 roku prowadzi autorski program kulinarny na kanale Kuchnia+ "Zielona Rewolucja Marty Dymek". W 2019 roku została ambasadorką kampanii RoślinnieJemy. Na co dzień angażuje się we wszystkie działania, które mogą efektywnie upowszechniać kuchnię roślinną.

Spotkanie zostało zrealizowane przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku we współpracy z Dyskusyjnymi Klubami Książki w ramach akcji #gdanskczyta.
Rozmowę poprowadziła Viola Urban.

Data wydarzenia: 
09.08.2020
Udostępnij: