Jesteś tutaj

Tata mi czyta

/
Data wydarzenia: 
02.06.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
13:00

Tata mi czyta

Zapraszamy na pierwsze spotkanie w ramach naszego nowego cyklu „Tata mi czyta”

Już 2 czerwca wystartujemy z naszym nowym cyklem spotkań, podczas którego ojcowie czytają dzieciom książki, które cenią i które uwielbiają ich pociechy.
W każdym miesiącu w jednej z naszych bibliotek będziemy organizować spotkanie dla dzieci, a tatusiowie będą na głos czytać wybrane przez siebie baśnie, opowiadania, książeczki.

Pierwsze głośne czytanie odbędzie się na Placu im. Dariusza Kobzdeja w Czytelni Wolności,
a w rolach czytających tatusiów będzie można zobaczyć (i posłuchać) znanych mieszkańców Trójmiasta.
Wśród zaproszonych gości:

13:00 Wojciech Tremiszewski  - może być kojarzony przede wszystkim z występowania z Kabaretem Limo oraz w improwizowanych "Spadkobiercach". Poza tym improwizuje w wielu projektach, także solo, a także gra monodramy teatralne - jeden o wieszczu Mickiewiczu, a drugi o trenerze Wąsiku. Poza tym pisze i czyta. Także na głos." Zaprezentuje fragmenty jednej z książek Roalda Dahla. Którą? Przyjdźcie i przekonajcie się sami!

14:00 Paweł Król - artysta plastyk zamieszkały w Gdańsku. Zajmuje sie malarstwem, grafiką rysunkiem i plakatem. Finalista i laureat wielu konkursów plastycznych m.in. zwycięzca  konkursu na plakat dla Festiwalu filmowego Transatlantyk  oraz Autor tegorocznego plakatu  Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych Feta w Gdańsku. Hodowca i wielbiciel pomidorów i słoneczników ogrodowych. Ojciec 7 letniej Zuzki. Zaprezentuje wybrane wiersze Jana Brzechwy

15:00 Rafał Jurewicz  - tata dziewięciolatka, lektor języka angielskiego, muzyk. Wokalista trójmiejskiej grupy The Shipyard, z którą nagrał dotychczas trzy, bardzo dobrze oceniane płyty. Zespół zdobył również Grand Prix na festiwalu In Memoriam Grzegorza Ciechowskiego w 2013 roku. W 2017 roku dołączył do składu Made in Poland, z którym wystąpił m.in. na katowickim OFF Festivalu. Jego głos możemy usłyszeć także na zeszłorocznym albumie zespołu pt. „Kult”. Lubiący ludzi, sztukę, podróże, Trójmiasto, sport, film i oczywiście książki.Przeczyta dla nas fragment ulubionej książki swojego syna - „Bracia Lwie Serce” autorstwa Astrid Lindgren.

O godzinie 16:00 zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 8 lat do wzięcia udziału w książkowym quzie, podczas którego sprawdzimy wiedzę z najpopularniejszych baśni. Do wygrania – gra planszowa „Mistrz bajek”.

O następnych spotkaniach w naszych filiach będziemy informować na bieżąco.

Data wydarzenia: 
02.06.2019
Godzina rozpoczęcia: 
13:00
Udostępnij: