Jesteś tutaj

Spotkanie z Michałem Witkowskim

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
07.11.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Spotkanie z Michałem Witkowskim

Michał Witkowski, kronikarz Polski z pozłotka, dykty i blachy falistej, stworzył nową baśń o tej dziwnej krainie. Nie przestał być sobą, ale już na pierwszy rzut oka widać, że w "Wymazanym" obok absurdalnego poczucia humoru i groteski pojawia się nowy ton – poważny, miejscami gorzki.

Wymazane to miasteczko na Dzikim Wschodzie, położone między Lasem W Którym Rosną Same Trujaki a parkingiem dla TIRów „Tijuana”. Kilka bloków postawionych na bagnach, w próżni. W tej scenerii, zapełnionej całą galerią oryginałów, rozgrywa się przewrotny romans, Harlequin a rebours. Wszystko odbywa się tu na odwrót niż w klasycznej historii miłosnej. Pięknego Damiana fascynują jedynie ciała stare, grube i porozciągane, a królowa pieczarek Alexis ma wobec niego podstępny plan. Historia pęcznieje od żądz i emocji. – Michał Witkowski, kronikarz Polski z pazłotka, dykty i blachy falistej, stworzył nową baśń o tej dziwnej krainie z „wymazaną” tożsamością. Nie przestał być sobą, ale już na pierwszy rzut oka widać, że w Wymazanym obok absurdalnego poczucia humoru i groteski pojawia się nowy ton - poważny, miejscami gorzki. Akcja tej napisanej z niewiarygodnym epickim rozmachem powieści dzieje się m. in. we współczesnej Polsce, średniowieczu, przedwojennym i wojennym Grudziądzu, a nawet na Malediwach. Zapomnijcie o Lubiewie, witajcie w Wymazanym! 

Uwaga! Spotkanie dla czytelników dorosłych.

MICHAŁ WITKOWSKI - Enfant terrible polskiej literatury. Laureat Paszportu „Polityki”, Nagrody Literackiej Gdynia, trzykrotnie nominowany do nagrody Nike (ws tym finalista), finalista Angelusa. Tłumaczony na ponad trzydzieści języków.

Data wydarzenia: 
07.11.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: