Spotkanie promujące debiutancką powieść Marka Hłaski pt. "Wilk"
„Wilk” niezaprzeczalnie jest sensacją wydawniczą 2015 r. która była debiutem literackim Marka Hłaski, choć na publikację musiała czekać ponad 60 lat. "Wilk" to historia chłopaka z Marymontu, dorastającego w dwudziestoleciu międzywojennym. Rysiek Lewandowski mieszka w biednej dzielnicy. Środowisko lumpenproletariatu to głównie złodzieje i bezrobotni, bezustannie szukający okazji do zarobienia kilku groszy. Młody człowiek, zapatrzony w westerny, szuka dla siebie szlachetnego wzorca do naśladowania, aby zmienić otaczające go realia. Śni o lepszym życiu, nie do końca wiedząc, czym to „lepsze życie” ma być.
W 2015 r. ukazały się dwie wersje powieści: popularna i naukowa. Pierwsza opatrzona została obszernymi przypisami. Wersja naukowa natomiast zawiera, poza samą powieścią, wstęp historycznoliteracki wyjaśniający genezę "Wilka", a także podejmujący próbę przybliżenia struktury dzieła.
Radosław Młynarczyk - student filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim, seminarum magisteriskie u prof. Stefana Chwina, odnalazł niewydaną powieść Marka Hłaski. Powieść zatytułowana „Wilk” wywołała sensację w świecie literackim. Opracowanie powieści Marka Hłaski jest jego pracą dyplomową pisaną pod kierunkiem prof. dr hab. Stefana Chwina.
Spotkanie odbędzie się w ramach 4. edycji Festiwalu Sztuka Czytania.