Jesteś tutaj

Spotkanie autorskie z Marią Giedz

/
Data wydarzenia: 
24.08.2018
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Spotkanie autorskie z Marią Giedz

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Marią Giedz, które odbędzie się w ramach promocji książki „Pomorze mniej znane”!

„Pomorze mniej znane" to tytuł niekonwencjonalnego „przewodnika” po Pomorzu, autorstwa Marii Giedz, który ukazał się nakładem gdańskiego wydawnictwa Patria Media. Jest to zbiór artykułów publikowanych od 2006 w „Magazynie Solidarność”, w ramach rubryki „Cudze chwalicie, swego nie znacie” – teksty dotyczyły mało znanych, a interesujących miejsc na Pomorzu.

Książka została podzielona na pięć części-rozdziałów: Trójmiasto, Kaszuby, Kociewie, Powiśle, Żuławy. W każdej z nich zamieszczono opisy miejsc wartych zobaczenia, często pomijanych przez przewodniki. Nie jest to typowy przewodnik, ale raczej zbiór ciekawostek z Pomorza dla wędrujących mniej utartymi szlakami. W teksty o danych miejscach wplecione zostały legendy, podania, szczegółowe opisy dotyczące konstrukcji budowli, albo malowniczych krajobrazów, komentarze, czy krótkie wypowiedzi. Każde warte zobaczenia miejsce jest bogato zilustrowane, a także opatrzone ikonami informującymi o najważniejszych atrakcjach oraz praktycznymi wskazówkami na temat dojazdu. Na trzysty trzydziestu dwóch stronach książki zamieszczono ponad sto dwadzieścia opisów tras – są to propozycje na krótsze lub dłuższe wyprawy samochodem, rowerem, kajakiem, na własnych nogach, koleją wąskotorową lub…drezyną. Od „krainy w kratę” po „bursztynowe wybrzeże”. Śladami Krzyżaków, joannitów, mennonitów lub polskich świętych i błogosławionych. Jest to również podróż przez polską historię, tradycję oraz odkrywanie wielowymiarowego dziedzictwa naszej ojczyzny – to tu urodził się i spędził młodość autor słów do polskiego hymnu narodowego – Józef Wybicki, to tu rozpoczęła się II wojna światowa i tu narodziła się Solidarność, która rozbiła powojenny ład.

Data wydarzenia: 
24.08.2018
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: