Jesteś tutaj

Spotkanie autorskie z Magdaleną Zawadzką

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
21.09.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Spotkanie autorskie z Magdaleną Zawadzką

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Magdaleną Zawadzką, które odbędzie się w ramach cyklu Olivia Cooltura w Sky Club w Olivia Business Centre.

Olivia Cooltura jest interdyscyplinarnym projektem Olivia Business Centre oraz Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Organizujemy w ramach programu m.in. spotkania autorskie, projekcje filmowe, debaty. Chcemy skupiać wokół Olivia Business Centre osoby zainteresowane wydarzeniami artystycznymi i kulturalnymi i edukacyjnymi, Rezydentów OBC, mieszkańców Oliwy i szerzej, całej metropolii.

21 września o godz. 18:00 - Olivia Sky Club
‼️ Wstęp wolny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o rejestrację pod linkiem: http://www.oliviacentre.com/events/event/spotkanie-autorskie-z-magdalena-zawadzka/‼️

Długo oczekiwana nowa książka Magdaleny Zawadzkiej - "Moje szczęśliwe wyspy" to dowód na to, że aktorka nieustannie potrafi zadziwić. Ma ciekawe i wnikliwe spojrzenie na świat, a także ogromne poczucie humoru, które pozwala jej z dystansem patrzeć na siebie.

Tytułowe szczęśliwe wyspy to nie tylko wyspy na całej kuli ziemskiej, które Magdalena Zawadzka – pełna pasji podróżniczka – odwiedzała. Wyspy szczęścia to bezpieczne przystanie, wspomnienia, chwile dobre i złe. Te, które zostały w pamięci na zawsze. To ludzie, czasy, przedmioty, miejsca, które stały się bezpiecznym schronieniem w pamięci. 
To opowieści o dawnym przyblokowym podwórku i dziecięcych zabawach, wspomnienie podróży, miejsc, dawnego smaku chleba i truskawek. To anegdoty związane z ludźmi, sprawami i historiami do których dzisiaj, tak jak aktorka lubimy powracać jak do bezpiecznej przystani.

Magdalena Zawadzka- Holoubek (ur. 29 października 1944 w Filipowicach) – polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Absolwentka PWST w Warszawie (1966). Debiutowała w wieku 18 lat, w filmie Jana Rybkowskiego, pt. Spotkanie w Bajce (1962). W 1966 zagrała główną rolę w komedii Pieczone gołąbki u boku Krzysztofa Litwina i w tym samym roku w komedii muzycznej Mocne uderzenie z Jerzym Turkiem. Popularność zdobyła dzięki roli Basi Wołodyjowskiej w filmie Pan Wołodyjowski i serialu Przygody pana Michała (1969). Zagrała m.in. w filmach: Rozwodów nie będzie, Klucze, Mazepa (Gustaw Holoubek był reżyserem i scenarzystą), Noce i dnie, Sublokator, Goodbye Rockefeller czy Łabędzi śpiew. Występowała gościnnie na deskach m.in.: Teatru Scena Prezentacje w Warszawie. W 1996 użyczyła głosu w kreskówce Zakochany kundel (ang. Lady and the Tramp). Gościnnie wystąpiła w serialach tv: Wojna domowa, Dziupla Cezara, Plebania. W serialu Samo Życie gra rolę Danuty Jankowskiej, matki Teresy. Wystąpiła jako matka Piotra Korzeckiego w 4 serii serialu Magda M.. Widnieje w spisie absolwentów IV LO im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Od 1973 żona Gustawa Holoubka (zm. 2008); matka Jana Holoubka. Jej kuzynką jest australijska aktorka Magda Szubanski.

‼️ Wstęp wolny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o rejestrację pod linkiem: http://www.oliviacentre.com/events/event/spotkanie-autorskie-z-magdalena-zawadzka/ ‼️

Partnerzy spotkania:
Fundacja Wspólnota Gdańska

StaraOliwa.pl

Restauracja Lobster

Radio Gdańsk

Data wydarzenia: 
21.09.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: