Przejdź do treści

Jesteś tutaj

Spotkanie autorskie z Filipem Springerem

/
Data wydarzenia: 
21.11.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Spotkanie autorskie z Filipem Springerem

Zapraszamy na kolejne spotkanie autorskie w ramach Olivia Cooltura.

Spotkanie odbędzie się 21 listopada (wtorek), o godz. 18.00 w Olivia Sky Clubie (budynek Olivia Tower, 12. piętro). 

Wstęp wolny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o rejestrację pod linkiem: http://www.oliviacentre.com/events/event/spotkanie-autorskie-z-filipem-springerem/

Tym razem naszym gościem będzie Filip Springer - fotograf i jeden z najbardziej utalentowanych i utytułowanych reporterów swojego pokolenia. Tematem spotkania będzie architektura, która jest nie tylko ważnym tłem jego reportaży, ale również urasta do rangi ich głównej bohaterki. Spotkanie poprowadzi Monika Bogdanowicz (Olivia Business Centre).
Urodzony w 1982 r. Springer jest absolwentem Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych (archeologia z antropologią kulturową) na UAM w Poznaniu. Na co dzień pracuje jako fotoreporter i dziennikarz. Publikował m.in. w "Polityce", "Rzeczpospolitej", "Przekroju" czy "Tygodniku Powszechnym". Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010) oraz programu Młoda Polska Narodowego Centrum Kultury (2012). Autor książek reportażowych: "Miedzianka. Historia znikania", "Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u", "Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach", "13 pięter" i "Księga zachwytów".
Jego debiut literacki (reportaż Miedzianka. Historia znikania) znalazł się w finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki 2011, w finale Nagrody Literackiej „Nike” 2012 oraz był nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2012. Kolejny reportaż Springera – Źle urodzone – wybrano do Plebiscytu 2012 w Radiowym Domu Kultury w Programie 3 Polskiego Radia w kategorii „Książka roku”. W 2013 został nagrodzony Medalem Młodej Sztuki. W 2016 otrzymał Śląski Wawrzyn Literacki za książkę "13 pięter". Jest także autorem fotoreportaży: Miało być ładnie; Płacz nad rozlanym miastem (2009); Nie ma jeziora (2010). Mieszka i pracuje w Warszawie. Współpracuje z Instytutem Reportażu.

Data wydarzenia: 
21.11.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij:
Spotkanie autorskie z Filipem Springerem | WOJEWÓDZKA I MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA w Gdańsku

Błąd

Komunikat

Created three snippet files based on configuration.
Wystąpił niespodziewany błąd. Proszę spróbować później.