Jesteś tutaj

Publikacja „Teatr Wybrzeże 1946-2017” nominowana do Pomorskiej Nagrody Literackiej „Wiatr od morza”

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
18.10.2018

Publikacja „Teatr Wybrzeże 1946-2017” nominowana do Pomorskiej Nagrody Literackiej „Wiatr od morza”

Książkę nominowano w kategorii Pomorska Książka Roku. Jej redaktorem jest Cezary Niedziółka.

„Teatr Wybrzeże 1946-2017” - KRONIKA to – zgodnie z klasyczną wykładnią – „faktograficzny spis wydarzeń w układzie chronologicznym”, rok po roku, miesiąc po miesiącu, nierzadko dzień po dniu. Jest zapisem dni powszednich i świątecznych z życia naszego teatru. „Zapis tych wydarzeń może odbywać się na bieżąco, w miarę ich rozwoju lub później”. Owa podwójność relacji tutaj się nieustannie splata. Ta Kronika nie jest „utworem dziejopisarskim o charakterze literackim” w rozumieniu ścisłym, jest patchworkiem, dziełem – by użyć modnego sformułowania - zapośredniczonym, bazującym na dokumentach tworzonych w ciągu minionych 70 lat przez nieprzebrane grono Autorów.(...) I wreszcie ta Kronika to – jakżeby inaczej – dziesiątki zdjęć, dokumentujących wybrane premiery i Teatru życie codzienne.

Cezary Niedziółka - absolwent wiedzy o teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej. Przez 25 lat pracował w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Od 2006 roku zastępca dyrektora i kierownik literacki Teatru Wybrzeże. (Źródło opisu: Teatr Wybrzeże)

Laureatów pierwszej Pomorskiej Nagrody Literackiej "Wiatr od morza" oraz pierwszej Kaszubskiej Nagrody Literackiej za rok 2017 poznamy 18 października (czwartek).
Nagroda ta została powołana przez samorząd województwa pomorskiego w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości i 20-lecia powołania samorządu wojewódzkiego w uznaniu dla twórczej pracy i licznych dokonań pomorskich środowisk twórczych.

Data wydarzenia: 
18.10.2018
Udostępnij: