Jesteś tutaj

Przypomnij mi zapach chleba

/
Data wydarzenia: 
12.01.2018
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Przypomnij mi zapach chleba

Zapraszamy na spotkanie z Ewą Kubasiewicz-Houée autorką książki "Przypomnij mi zapach chleba". W programie pokaz zdjęć oraz spotkanie z jedną z bohaterek książki.

 Książka Ewy Kubasiewicz-Houée "Przypomnij mi zapach chleba" jest opowieścią o tragicznych losach polskich rodzin kresowych, które po wkroczeniu Armii Czerwonej na wschodnie tereny II Rzeczypospolitej zostały wywiezione w głąb ZSRR. Tam, często w nieludzkich warunkach, przyszło im żyć i umierać. Wśród ludności cywilnej deportowanej w 1940 roku znalazła się olbrzymia liczba dzieci. I te dzieci, skazane na niezliczone cierpienia, poniewierkę, śmierć i zapomnienie, są bohaterami niniejszej książki.

Ewa Houée - polonistka ,tłumaczka, bibliotekarka , działaczka opozycji w PRL. Skazana na 10 lat więzienia i pięć lat pozbawienia praw publicznych. Od ponad dwudziestu lat żyje w Bretanii. Jej autobiografia „Bez prawa powrotu” przetłumaczona została również na język francuski – „De l’Est a l’Ouest”. Jest też autorką książki "Bretania Tajemnicza. W karinie Celtów i templariuszy"

Data wydarzenia: 
12.01.2018
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: