Jesteś tutaj

Opowieści z niepamięci

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
15.12.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
17:30

Opowieści z niepamięci

Zapraszamy na spotkanie autorskie i promocję książki prof. Andrzeja Zgorzelskiego pt. "Opowieści z niepamięci". Tomik jest zbiorem szkiców wspomnieniowych opartych w części o chłopięce doświadczenia na terenach Wileńszczyzny i przyległych Kresów w niespokojnym czasie wojennym.

Profesor. dr hab. Andrzej Zgorzelski, anglista, jest autorem wielu prac badawczych z zakresu fantastyki, interpretacji poezji angielskiej, licznych rozpraw teoretycznoliterackich oraz publikacji o Josephie Conradzie. W roku 2006 opublikował tom poetycki pt. "Doświadczenia", a w roku 2014 poezję modlitewną "Akty niestrzeliste".

 

O książce "Opowieści z niepamięci"  opowie dr Artur Nowaczewski - poeta, krytyk literacki, podróżnik, adiunkt Katedry Teorii Literatury i Krytyki Artystycznej Uniwersytetu Gdańskiego.

Fragmenty książki przeczyta Florian Staniewski.

Spotkanie poprowadzi Joanna Konopacka - współzałożycielka oficyny Polnord -  obecnie Wydawnictwo Oskar.  Od 1993 roku redaktor naczelny wydawnictwa.  Pracę rozpoczęła w Gdańskim Towarzystwie Naukowym, następnie związała się z Wydawnictwem Morskim gdzie przez 25 lat pracowała w Redakcji Literatury Pięknej. Prezes Fundacji im. Stanisławy Fleszerowej-Muskat. Współzałożycielka i długoletni członek Polskiego Towarzystwa Conradowskiego, członek Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Redaktor promujący Pomorze Gdańskie i Kaszuby na obszarze całego kraju oraz poza jego granicami. Jako doświadczony edytor opiniowała i redagowała wiele książek autorów środowiska gdańskiego. Za wybitne zasługi dla Miasta Gdańska, kreowanie wizerunku Miasta i rozsławianie Pomorza Gdańskiego w kraju i na świecie odznaczona w 2004 roku Medalem św. Wojciecha.

Data wydarzenia: 
15.12.2016
Godzina rozpoczęcia: 
17:30
Udostępnij: