Jesteś tutaj

Nowe, wyjątkowe wydanie „Wiatru od morza” Stefana Żeromskiego już w sprzedaży!

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
13.11.2018

Nowe, wyjątkowe wydanie „Wiatru od morza” Stefana Żeromskiego już w sprzedaży!

W naszym sklepie online pojawiła się nowa, wyjątkowa pozycja. Cena bogato ilustrowanego, jubileuszowego wydania „Wiatru od morza” Stefana Żeromskiego to jedyne 49zł!

W roku stulecia niepodległości Polski, z inicjatywy Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, wydajemy wraz z Muzeum Narodowym jubileuszową edycję „Wiatru od morza” Stefana Żeromskiego, ilustrowaną obrazami wybitnych pomorskich malarzy, z intencją przybliżenia współczesnym tych niezwykłych lat, gdy ważyły się losy Pomorza, a powstające dzieło Stefana Żeromskiego, jak żadne inne wcześniej czy później, próbowało ogarnąć tysiąclecie zawiłych dziejów pomorskiej ziemi.

Od poprzednich, wydanie to różni się pomysłem zilustrowania poszczególnych opowiadań, do którego zaproszono pomorskich artystów malarzy, m.in. Janusza Akermanna, Kiejstuta Bereźnickiego, Beatę Ewę Białecką, Józefa Czerniawskiego Henryka Cześnika i Zbigniewa Gorlaka. Książka powstała w oparciu o reprint Państwowego Instytutu Wydawniczego z 1946 r., stworzonego na podstawie IV edycji książki - z 1928 r. - wydanej w Wydawnictwie Jakuba Mortkowicza. Fragmenty w języku kaszubskim zostały uwspółcześnione.

Książka dostępna jest w naszym sklepiku online, a już niedługo w sklepach stacjonarnych w wybranych filiach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

Data wydarzenia: 
13.11.2018
Udostępnij: