Jesteś tutaj

Na niezdobyte szczyty Wyżyny Gujańskiej. Spotkanie z podróżnikiem Michałem Kochańczykiem.

/
Data wydarzenia: 
05.12.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
17:30

Na niezdobyte szczyty Wyżyny Gujańskiej. Spotkanie z podróżnikiem Michałem Kochańczykiem.

Prezentacja multimedialna z trzech wypraw w latach 2009, 2011 i 2012 do miejsc gdzie jeszcze nie dotarli cudzoziemcy.

Prezentacja multimedialna z trzech wypraw w latach 2009, 2011 i 2012. Przedstawienie trudnych eksploracyjnych ekspedycji prowadzących z trawiastego płaskowyżu wenezuelskiej Gujany, przez rozległe bagna Rio Warpata i selwę, aż do podnóży niezdobytych płaskowyżów (tepui): Tramen (2800 m), Kararaurin (2450 m) i IruTepuy (2800 m), w rejon, gdzie jeszcze nie dotarli cudzoziemcy. Podczas tych wypraw uczestnicy zaprzyjaźnili się z Indianami z plemienia Pemon i wspólnie z nimi przemierzali selwę. W 2012 roku grupa weszła na wierzchołek TepuiTramen i odkryła nowy gatunek żaby oraz trzy nowe gatunki motyli.

Michał Kochańczyk – gdańszczanin, z wykształcenia ekonomista i afrykanista, z zamiłowania podróżnik, alpinista, polarnik, żeglarz, kajakarz. Prezes Klubu Wysokogórskiego „Trójmiasto” w Gdańsku, instruktor alpinizmu Polskiego Związku Alpinizmu.

Był kierownikiem i uczestnikiem dwudziestu wypraw w góry wysokie. Jego największym osiągnięciem górskim jest udział w przeprowadzeniu nowej drogi na jedną z najtrudniejszych gór na świecie: szczyt Fitz Roy w Patagonii. Przemierzył większość pustyń na świecie, wędrował  przez wilgotne lasy równikowe, spływał Amazonką, odkrywał ruiny preinkaskie w dorzeczu Ucayali, w czasie polarnej zimy przewędrował kilkaset kilometrów na nartach na Spitsbergenie. W czasie licznych podróży kopał złoto w Amazonii, pracował na plantacjach pieprzu i herbaty w Kerali w Indiach. Swoje wyprawy opisywał w czasopismach: Rzeczpospolita, Poznaj Świat, n.p.m, Dziennik Bałtycki, Nie z tej Ziemi, Taternik, Góry i Alpinizm. W lokalnej telewizji w Gdańsku zrealizował 60 podróżniczych programów telewizyjnych - jego film o wyprawie na Annapurnę był  emitowany w pierwszycm programie Telewizji Polskiej. Podczas  wyprawy na KongurShan najwyższy szczyt Pamiru Chińskiego w Sinciangu  zrealizował film dokumentalny.

Filia nr 18 WiMBP, Gdańsk-Wrzeszcz, Manifestu Połanieckiego 32/34

tel.  (58) 344 02 59

e-mail: filia_18@wbpg.org.pl

Serdecznie zapraszamy!

Spotkanie sfinansowane z dotacji Rady Dzielnicy Dolny Wrzeszcz.

Data wydarzenia: 
05.12.2016
Godzina rozpoczęcia: 
17:30
Udostępnij: