Jesteś tutaj

Muzeum Emigracji w Gdyni partnerem Karty do Kultury

Kategoria: 
/

Muzeum Emigracji w Gdyni partnerem Karty do Kultury

Z naszą kartą biblioteczną kupicie bilet na wystawę stałą w cenie biletu ulgowego!

Kto jeszcze nie był w Muzeum Emigracji w Gdyni, to koniecznie musi to nadrobić! Tym bardziej, że Karta do Kultury upoważnia do zakupu tańszego biletu.

Ze strony Muzeum Emigracji w Gdyni:

"Jedyne takie miejsce w Polsce

W Gdyni powstało pierwsze w kraju muzeum poświęcone historii polskiej emigracji. Z inicjatywy władz miasta w historycznym gmachu Dworca Morskiego, skąd przez dziesięciolecia wypływały polskie transatlantyki, powstała instytucja, która o dziejach wyjazdów i losach Polaków na świecie opowiada w ścisłym związku ze współczesnością. Historia emigracji pisze się bowiem każdego dnia. Jej najróżniejsze wymiary przedstawia wystawa stała.

Łączymy historie

Misją Muzeum Emigracji w Gdyni jest opowiadanie o losach milionów zarówno anonimowych ludzi, jak i tych sławnych, których nazwiska pojawiają się w kontekście wielkich osiągnięć naukowych, sportowych, biznesowych i artystycznych. Ambicją tej instytucji jest przybliżanie ich osiągnięć Polakom w kraju, a jednocześnie zachęcanie do wzajemnego poznania się rodaków żyjących w Polsce i za granicą. Dzięki projektom o charakterze edukacyjnym i kulturalnym Muzeum jest miejscem spotkań i dyskusji. W sposób szczególny zobowiązuje do tego najlepszy z możliwych adresów – ul. Polska 1."

Więcej o partnerach Karty do Kultury.

Udostępnij: