Jesteś tutaj

Kolorem usiane

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
14.03.2016

Kolorem usiane

Wystawa malarstwa Barbary Wojtanowskiej 14 marca - 15 kwietnia 2016

 Barbara Wojtanowska:

Z zawodu nauczyciel plastyki. Uprawia malarstwo olejne, akwarele, akryl i pastel.

Jej ulubioną techniką jest olej, ale chętnie maluje akrylem anioły na starych deskach.

Ma w swoim dorobku setki obrazów i aniołów, które znajdują się w kolekcjach prywatnych, instytucjach w Polsce i za granicą [m.in.Niemcy, Kanada]. 

Wielokrotna uczestniczka  warsztatów i plenerów malarskich. Brała udział w  licznych projektach artystycznych Stowarzyszenia "Jazowa", m.in. "Inspiracje muzyką Chopina", " Kraina na wodzie", "Żuławskie symbole i barwy znaczeń w baśniach i legendach", uczestniczka grupy twórczej przy bibliotece w Bolszewie.
  
Należy do "Salonu Kobiet Twórczych" przy ZNP w Elblągu, Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów "Mare Nostrum" w Gdyni, Koła Pasji Twórczych w Bolszewie. Współpracuje z różnymi organizacjami promującymi region kaszubski, Warmii i Mazur, kociewski i pomorski.

 W swoim dorobku ma wiele wystaw, m. in. w Gdyni, Gdańsku, Elblągu, Malborku, Sztumie, Kosakowie, Bolszewie, Nowym Dworze, Ostródzie, Tucholi, Wejherowie, Rewie, Górze.

Jej prace zostały wyróżnione m.in. na Otwartym Salonie Plastycznym w Elblągu w 2008r ., gdzie zdobyła Grand Prix publiczności.

Barbara mówi:  Malarstwo jest moją pasją, wypełnia cały wolny czas i wtedy przenoszę się do innego świata. Daje mi ukojenie, radość, zapomnienie.

Data wydarzenia: 
14.03.2016
Udostępnij: