Jesteś tutaj

Historie morskie i portowe

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
14.04.2015

Historie morskie i portowe

Zapraszamy na spotkanie z kpt. Gabrielem Oleszkiem, wykładowcą Szkoły Morskiej w Gdyni, autorem książek marynistycznych, malarzem. Opowieści o morskich podróżach ilustrowane będą pokazem zdjęć.

Gabriel P.Oleszek urodzony 16 marca 1948 w Wałbrzychu. Absolwent Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni 1968  oraz Uniwersytetu Gdańskiego 1976. Przeszedł wszystkie szczeble morskiej kariery, w tym 28 lat na stanowisku kapitana statków.
Opublikował liczne artykuły i opowiadania w prasie wybrzeża i ogólnopolskiej. Szereg publikacji fachowych w prasie specjalistycznej. Napisał 30 książek marynistycznych lub marynistycznych z wątkiem sensacyjnym takich jak: SOS „Bright Star”, Dotknięcie piekła, Kosynierzy z „Daru Pomorza”, Smak winy, Zdążyć na czas, I nie ma na takiego siły, Ostatni Rejs, Rejs do White Blue, Kiedy byłem małym chłopcem, Długa wiosna i innych.

Jest członkiem Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów "MARE NOSTRUM". Zachęcony przez stowarzyszenie zajął się też poważniej malowaniem obrazów i wykonał już ponad 100 obrazów.
Obecnie pracuje jako wykładowca w Szkole Morskiej w Gdyni.

Jest inicjatorem, organizatorem i uczestnikiem wielu wydarzeń artystycznych, społecznych i charytatywnych w Trójmieście i poza nim.

http://marynistyka-oleszek.pl/ 

Data wydarzenia: 
14.04.2015
Udostępnij: