Jesteś tutaj

#GDANSKCZYTA - Wideo spotkanie z Przemkiem Staroniem

/
Data wydarzenia: 
19.12.2020

#GDANSKCZYTA - Wideo spotkanie z Przemkiem Staroniem

Zapraszamy do obejrzenia wideo spotkania z Przemysławem Staroniem. Rozmawiamy o jego najnowszej książce pt. „Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak radzić sobie z życiem".
Gdy zapytaliśmy Przemka Staronia, jak on to robi, że znajduje czas na te wszystkie aktywności, których się podejmuje, powiedziała nam 3 ważne rzeczy:
1. "Sekretem znalezienia czasu, jest dodanie sobie pracy"
2. "Receptą jest współpraca. Świadomość, że nie da się zrobić wszystkiego samemu,"
3. " Plus traktowanie odpoczynku, jako najbardziej fundamentalnej sprawy."
I tak to właśnie działa!
 Rozmowę prowadzi Marcin Dybuk.
 
 
Przemysław Staroń - Psycholog i kulturoznawca, wykładowca Uniwersytetu SWPS i Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sopocie oraz współzałożyciel Centrum Rozwoju Jump, w ramach którego wspiera rozwój i stymuluje umiejętność myślenia młodzieży, dorosłych i seniorów. Nauczyciel dyplomowany, autor książki "Szkoła bohaterek i bohaterów", twórca Zakonu Feniksa, nagrodzony przez Komisję Europejską orędownik spotkań pokoleń. Wybrany Człowiekiem Roku 2019 w kategorii “Wzorowe sprawowanie” w plebiscycie czytelników “Gazety Wyborczej”. Wyróżniony w konkursie im. Ireny Sendlerowej "Za naprawianie świata". Nagrodzony LGBT+ Diamond 2019 Polish Business Award, finalista Nauczycielskiego Nobla - Global Teacher Prize 2020, Digital Shaper 2020 Tutor niemal 50 finalistów i laureatów Olimpiady Filozoficznej, fan kreatywnego nauczania i twórca pracowni #utrzy, jako prekursor wykorzystania Snapchata w edukacji nazywany profesorem Snapem. Nauczyciel Roku 2018.
 
Spotkanie zostało zrealizowane przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku w ramach akcji #gdanskczyta.
Data wydarzenia: 
19.12.2020
Udostępnij: