Jesteś tutaj

"Czerwony żółw" reż. Michael Dudok de Wit

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
07.12.2018
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

"Czerwony żółw" reż. Michael Dudok de Wit

Projekcja filmu oraz debata w ramach projektu Biblioteka Movie. Filmowy Leksykon Psychologii

Znajdujesz się na bezludnej wyspie. Wokół ani śladu człowieka, żadnego zgiełku, tylko morze i plaża. Wiatr jest świeży, zamiast smogu morska bryza. Od cywilizacji dzieli cię bezkresny ocean. Co robisz? Delektujesz się swobodą czy budujesz tratwę? Gdzie jesteś? W więzieniu czy w raju? Legendarne japońskie Studio Ghibli („Spirited Away: W krainie Bogów”) przedstawia animację „Czerwony żółw”: urzekającą baśń dla dorosłych, która została nagrodzona w Cannes, nominowana do Oscara i zwyciężyła w projekcie Scope100, w którym to sami widzowie wybierają filmy dla widzów.

„Niezwykła medytacja o tym, jak na wiele sposobów oddaliliśmy się od natury i Ziemi.” Philadelphia Inquirer

"Po seansie zapragniecie odkryć własną rajską wyspę”. The Village Voice

 

Projekcja w ramach projektu Biblioteka Movie. Filmowy Leksykon Psychologii, Inspiracją do powstania projektu była książka "Filmowy leksykon psychologii" autorstwa Jolanty Pisarek i Pawła Fortuny.

Partnerami projektu są Gutek Film, Wydawnictwo Słowa i Myśl oraz Koło Naukowe Studentów i Wykładowców SWPS Integra

Po seansie ozmawiać będziemy na tematy z zakresu psychologii poznawczej i społecznej , dotykając takich wątków jak poczucie lęku, samotność, wolność, czy życie w symbiozie z naturą.

Prelekcja i prowadzenie debat: Marta Tymińska - absolwentka kulturoznawstwa oraz psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, doktorantka na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego.

Wstęp Wolny! Ilość miejsc ograniczona.

Data wydarzenia: 
07.12.2018
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: