Jesteś tutaj

Biblioteki w remoncie. Zmieniamy się dla Was!

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
20.12.2020

Biblioteki w remoncie. Zmieniamy się dla Was!

Zakończenie remontu i otwarcie dla czytelników Biblioteki Morenowej. Trwające prace w bibliotece na gdańskim Chełmie, Oliwie oraz w siedzibie głównej.

- Zgodnie z nową strategią rozwoju bibliotek na najbliższe dziesięć lat będziemy otwierać placówki w tych częściach miasta, w których ich brakuje, na przykład Gdańsk – Południe lub remontować te filie, które cieszą się dużą popularnością, a których standard jest niski – mówi Jarosław Zalesiński, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. 

Nowa czytelnia w Bibliotece Chełm

Obecnie prace trwają w Bibliotece Chełm, którą dziennie odwiedza 200-300 osób. Prowadzony jest remont czytelni od 24 listopada 2020 roku. Sama biblioteka zostanie wyłączona z użytku z powodu prac od 16 grudnia do 3 stycznia 2021 roku.

- Jak długo się udawało prowadziliśmy prace remontowe i wypożyczaliśmy książki – tłumaczy Marcin Dybuk, rzecznik prasowy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. – Od środy, 16 grudnia do początku stycznia musimy zamknąć filię. Proszę wypożyczyć książki na zapas lub korzystać z innych filii, na przykład tej na Targu Rakowym 5/6 w Gdańsku. Zmieniamy się dla czytelników, aby jeszcze przyjemniej korzystało im się z bibliotek, a za utrudnienia przepraszamy.

Warto zaznaczyć, że to przedsięwzięcie realizuje biblioteka, a nie spółdzielnia SM Chełm.