Jesteś tutaj

Biblioteka na plaży

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
01.07.2018

Biblioteka na plaży

O tym, że wszędzie warto czytać przypominać nie trzeba, ale o tym, że znajdziecie książki na plaży już tak! Sprawdźcie lokalizacje bibliotek na gdańskich plażach!

Wspólnie z Gdańskim Ośrodkiem Sportu przygotowaliśmy na gdańskich kąpieliskach specjalne biblioteczki, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Wybór książek na plażowych regałach będzie spory: od literatury pięknej, poprzez powieści obyczajowe, romanse, wciągające thrillery, po zapierające dech w piersi przygody z pogranicza fantasy i science fiction. Znajdzie się też coś dla młodszych czytelników – dla dzieci i młodzieży także został przygotowany odpowiedni katalog tytułów. Dodatkowo przygotowane zostaną książki dla turystów zagranicznych. Pojawią się pozycje napisane w języku Szekspira, a także książki niemiecko i rosyjskojęzyczne.
„Biblioteka na plaży” ma zachęcać do spędzania czasu z lekturą i częstszego sięgania po książki. Zasada projektu jest bardzo prosta – wystarczy wybrać interesujący tytuł, oddać się lekturze, a następnie zwrócić książkę na regał, aby mogły skorzystać z niej inne osoby. Można także podzielić się własną książką i udostępnić ją w „Bibliotece na plaży”.
Przygotowane dla turystów i mieszkańców naszego miasta książki zostały oznakowane logo akcji, podobnie jak punkty, w których można je wypożyczać.  Książki będą dostarczane przez cały czas trwania akcji – od 1 lipca do końca sierpnia.

Lokalizacje:
- Jelitkowo, wejście nr 73 - Obiekt Służb Ratowniczych
- Jelitkowo, wejście nr 65 - Tawerna Klipper
- Jelitkowo, wejście nr 63 - Bar plażowy
- Molo Brzeźno, wejście nr 52 - Bar plażowy
- Dom Zdrojowy Brzeźno, wejście nr 41 - Tawerna Dom Zdrojowy
- Stogi, wejście nr 26 - Obiekt Służb Ratowniczych
- Sobieszewo, wejście nr 16 - Obiekt Służb Ratowniczych
- Orle, wejście nr 11 - Obiekt Służb Ratowniczych

Data wydarzenia: 
01.07.2018
Udostępnij: