Jesteś tutaj

Afera Kryminalna 2018 – spotkanie z TESS GERRITSEN

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
06.10.2018
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Afera Kryminalna 2018 – spotkanie z TESS GERRITSEN

Z radością zapraszamy na spotkanie z amerykańska pisarką, autorką powieści tłumaczonych na ponad 30 języków, jedną z najpopularniejszych twórczyń thrillerów medycznych na świecie - TESS GERRITSEN. Spotkanie poprowadzi pisarka, autorka kryminałów - Marta Guzowska.

Drogie Czytelniczki, Drodzy Czytelnicy!
zainteresowanie spotkaniem z naszym gościem specjalnym - Tess Gerritsen jest ogromne! Na wypełnienie po same brzegi naszej listy zgłoszeniowej wystarczyło kilka dni. Prowadzimy teraz tylko zapisy na listę rezerwową.
Jeśli zwolni się miejsce i będzie możliwość wzięcia udziału w wydarzeniu, drogą mailową będziemy o tym informować osoby zapisane na listę rezerwową. Liczy się kolejność zgłoszeń.

____________________________________________________________________________________________

Autorka będzie gościem specjalnym największego na Pomorzu festiwalu literatury kryminalnej Afera Kryminalna 2018, który powstał w 2011 roku z inicjatywy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku oraz gdańskiego wydawnictwa Oficynka.

Spotkanie z Tess Gerristen jest wyjątkowym i wyczekiwanym, nie tylko przez miłośników thrillerów medycznych czy kryminałów, wydarzeniem.

Miejscem spotkania będzie historyczna Wielka Hala Dworu Artusa (Dwór Artusa, Długi Targ 44/43, Gdańsk-Śródmieście).

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o mailowe zgłaszanie uczestnictwa w wydarzeniu. Decyduje kolejność zgłoszeń (imię i nazwisko). Zapisy – promocja@wbpg.org.pl. W tytule maila należy podać nazwę wydarzenia.

Tess Gerritsen to amerykańska pisarka, z zawodu lekarz internista. Po studiach praktykowała w Honolulu na Hawajach. Porzuciła karierę medyczną by poświęcić się wychowaniu dzieci i pisaniu powieści. Mieszka z rodziną w amerykańskim stanie Maine.

Zadebiutowała w 1987 r. romansem z wątkami kryminalnymi, ale kariera pisarska Gerritsen nabrała rozpędu w 1996 r., gdy jej pierwszy thriller medyczny, „Dawca”, trafił na listę bestsellerów „New York Timesa”, a prawa do wersji filmowej kupił Paramount. W kolejnych latach ukazały się: „Infekcja”, „Nosiciel”, „Grawitacja”, „Grzesznik”, „Sobowtór”, „Autopsja”, „Ogród kości”, „Klub Mefista”, „Mumia”, „Dolina Umarłych”, „Milcząca dziewczyna”.

W sumie Tess Gerritsen jest autorką 8 romansów kryminalnych, 11 thrillerów z cyklu z Jane Rozzoli i Maurą Isles oraz 6 thrillerów poza serią.

Przekłady książek Gerritsen publikowane są w ponad 30 językach i regularnie pojawiają się na listach bestsellerów w USA i Europie.

Na podstawie jej powieści powstał serial telewizyjny „Partnerki” z kobiecym duetem śledczym – Jane Rizzoli i Maurą Isles. Mogli go oglądać telewidzowie w 22 krajach na całym świecie, w tym także w Polsce.

Strona autorki: www.tessgerritsen.com 

Źródło opisu: Wydawnictwo Albatros

tess zdjęcie w tle2.jpg

 

 

Data wydarzenia: 
06.10.2018
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: