Jesteś tutaj

„Morskie impresje” - wystawa fotografii Eugeniusza Nurzyńskiego

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
24.10.2017

„Morskie impresje” - wystawa fotografii Eugeniusza Nurzyńskiego

W dniach 02-31 października 2017 roku zapraszamy do oglądania wystawy fotografii Eugeniusza Nurzyńskiego zatytułowanej „Morskie impresje”. Zdjęcia prezentowane na wystawie to bardzo indywidualnie potraktowana tematyka marynistyczna. Obrazy fotograficzne, zbliżone w nastroju do impresjonistycznego malarstwa, ukazują porty i przystanie rybackie pomorskiego wybrzeża od Łeby aż po Kąty Rybackie.

Eugeniusz Nurzyński

- fotograf, kulturoznawca, absolwent Uniwersytetu Łódzkiego.  Nauczyciel fotografii w Trójmiejskiej Szkole Fotografii w Gdyni-Orłowie.  Członek Związku Polskich Artystów Fotografików.

Jego główne zainteresowania artystyczne koncentrują sie wokół fotografii reporterskiej . Dokumentacja  przemian kulturowych, którą prowadzi od ponad 35 lat, zaowocowała 8 dużymi cyklami fotograficznymi. Zdjęcia z  wielokrotnie nagradzanego cyklu  „Rybacy z Orłowa” znajdują się w zbiorach  Muzeum Miasta Gdyni.

Laureat ponad 100 nagród i wyróżnień, swoje zdjęcia prezentował na ponad 250 wystawach indywidualnych oraz zbiorowych, a także w wielu czasopismach, m.in. w Dzienniku Bałtyckim, Morzu, Pomeranii, Tygodniku Solidarność.

Data wydarzenia: 
24.10.2017
Udostępnij: